Hulajnogi elektryczne – propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało do Ministerstwa Infrastruktury propozycje przepisów dotyczących użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Zgodnie z propozycjami przekazanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości, użytkownicy hulajnóg będą mogli się poruszać przede wszystkim po ścieżkach dla rowerów albo po chodnikach. W terenie zabudowanym, w którym nie ma ścieżki rowerowej, mogą korzystać z dróg, ale nie mogą przekraczać prędkości 20 kilometrów na godzinę. Z chodnika mogą korzystać, jeżeli nie ma ścieżki rowerowej albo drogi z ograniczeniem prędkości do 20 km. Bezwzględne pierwszeństwo na chodniku będzie mieć pieszy.

Projekt wprowadza dwa nowe wykroczenia – nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz poruszanie się po chodniku pojazdem niespełniającym wymogów technicznych.

Ponadto propozycje przekazane przez resort sprawiedliwości precyzują definicję urządzeń transportu osobistego, określają wymagania techniczne dotyczące tych pojazdów oraz zasady ich poruszania się po drogach. Projekt przewiduje, że do hulajnóg elektrycznych będą stosowane, z pewnymi wyjątkami, przepisy dotyczące ruchu rowerowego.

Źródło: rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY