Gliński: ekipa rządząca nie narusza godności osób o innej orientacji seksualnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Gliński

Piotr Gliński / Fot. Flickr

Polski rząd i ekipa w tej chwili rządząca w żadnym wymiarze nie narusza godności osób o innej orientacji seksualnej – powiedział we wtorek wicepremier Piotr Gliński pytany o to, czy nie obawia się, że nadchodzące ważne państwowe rocznice nie zostaną zakłócone przez aktywistów LGBT.

Gliński był we wtorek gościem Radia Gdańsk. Poproszony o opinię czy zbliżające się obchody rocznicowe (https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C697455%2Cglinski-ekipa-rzadzaca-nie-narusza-godnosci-osob-o-innej-orientacji), w tym Bitwy Warszawskiej, podpisania porozumień sierpniowych czy wybuchu II wojny światowej, mogą zostać zakłócone przez aktywistów LGBT, Gliński odpowiedział, że ma nadzieję, iż tak się nie stanie. ,,To jest oczywiście element ulicy, takiej strategii poprzez ulicę – robienie jakieś rewolucji. To jest także odprysk kryzysu kulturowego na świecie. Natomiast ja tylko przypominam, że przyczyną tych działań, jak rozumiem, jest to, że zatrzymana została osoba, która związana jest z tym środowiskiem, a przypominam, że ona została zatrzymana nie za jakąkolwiek dyfamację pomników, chociaż to jest oczywiście oburzające, zwłaszcza jeżeli to dotyczy symboli religijnych, a za czynną napaść – brutalną, agresywną napaść fizyczną na drugiego człowieka” – powiedział Gliński.

,,Ta sytuacja jest oczywiście przykra, że młodzi ludzie protestują, do końca chyba nie będąc świadomymi przeciwko komu i czemu. Ja jeszcze raz podkreślam, że polski rząd i ekipa w tej chwili rządząca w żadnym wymiarze nie narusza godności osób o innej orientacji seksualnej. My kierujemy się nauką Jana Pawła II. To jest sfera spraw prywatnych, do których państwo się nie wtrąca i w związku z tym nie ma mowy o wykluczeniu kogokolwiek, czy szczuciu (…) Natomiast, tak, my nie chcemy, żeby w Polsce była realizowana ideologia, która wprowadza inne instytucje społeczne jako podstawowe i niszczy pewien ład kulturowy i instytucjonalny, społeczny, który jest ważny dla naszej tożsamości i dla naszej wspólnoty” – powiedział Gliński.

Źródło: PAP


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY