Gawenda: “Ogólnopolskie media nie są zainteresowane petycją ws. prokuratora Młynarczyka” [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Gościem Mediów Narodowych był Koordynator Rot Niepodległości – Rafał Gawenda. W rozmowie poruszono m.in. temat petycji dotyczącej odwołania prokuratora Macieja Młynarczyka z Prokuratury Praga-Północ w Warszawie. Prokurator ten walczy z Antonim Dąbrowskim – polskim działaczem kresowym, który został oskarżony o mowę nienawiści.

„Prokurator Maciej Młynarczyk już od dobrych paru lat zajmuje się tematyką tzw. mowy nienawiści. (…) Postępuje dokładnie tak samo jak prokuratorzy z Europy Zachodniej, którzy dążą do tego, aby karać za krytyczne i niepochlebne komentarze, w tym przypadku odnośnie kłamstw ws. rzezi wołyńskiej. Ten trend przyszedł z Niemiec, Francji czy Szwecji, gdzie nie można wprost mówić o zamieszkach wywoływanych przez migrantów. Niestety, ogólnopolskie media, a w szczególności Telewizja Polska nie są zainteresowane nagłaśnianiem petycji Rot Niepodległości dotyczącej odwołania prokuratora Młynarczyka. Najgorsze jest to, że termin mowa nienawiści jest nie do zdefiniowania – jest to jedynie prokuratorskie narzędzie, którego używa się na zasadzie uznaniowości” – przekonywał Gawenda.

PODPISZ SIĘ POD PETYCJĄ – TUTAJ

Częstochowski koordynator Rot Niepodległości zwrócił uwagę na nasilające się konflikty na tle narodowościowym wywołane przez Ukraińców: „Media ogólnopolskie nie informują o problemach z Ukraińcami, natury koegzystencjalnej. Kilka dni temu mieliśmy zamieszki w okolicach Krosna, w których brało udział ok. 60 osób narodowości ukraińskiej. Myślę, że ideologia banderowska pojawia się coraz częściej w polskiej sferze publicznej. Z tego co mi jednak wiadomo nie powstała na razie żadna organizacja wprost ją promująca” – dodał.

Nasz gość odniósł się także do nowo powstałej organizacji Centuria, zrzeszającej nacjonalistów ukraińskich. “Zdjęcia i filmy zamieszczane przez liderów tej organizacji budzą przerażenie. W ich manifeście jest napisane, iż jednym z narzędzi realizacji ich celów jest działanie terrorystyczne, głównie wymierzone przeciw Rosji. Jeżeli jednak byliby skłonni przekroczyć granicę z Polską to możemy spodziewać się budowania ukraińskich enklaw i struktur quasi-państwowych” – stwierdził.

Więcej w materiale poniżej:

Zobacz także: Blisko 90 proc. Polaków przyznaje, że odczuwa wzrost cen. Powodem inflacja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY