Andrzej Duda zaprzysiężony na drugą kadencje. “Władza pochodzi z woli narodu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tak, jak obiecywałem, będę prezydentem polskich spraw. To nie było jedynie hasło wyborcze, to przewodnia myśl mojej prezydentury – zapewnił w orędziu przed Zgromadzeniem Narodowym prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że kluczowe sprawy Polski to rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność.

Andrzej Duda złożył w czwartek przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie przysięgę prezydencką. Formalnie objął tym samym urząd prezydenta na drugą kadencję. Podczas uroczystości prezydentowi towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Orędzie prezydenta

“’Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu’ – nasi wielcy przodkowie zapisali te niezwykle ważne słowa w Konstytucji 3 maja. Jakże aktualne okazały się one w ciągu ostatnich dni, tygodni i dzisiaj. Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach. To Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem, głową państwa i zdecydowali” – rozpoczął swoje wystawienie Andrzej Duda.

CZYTAJ TAKŻE:

Polscy strażacy lecą do Libanu. ,,Najlepsi z najlepszych”

Ziobro zapowiedział projekt zaostrzający kary za przestępstwa seksualne

[WYDARZENIE] Ks. Roman Kneblewski w Warszawie o swojej najnowszej książce

Zwrócił uwagę na wyjątkowo wysoką frekwencję w ostatnich wyborach prezydenckich, w których wzięło udział ponad 20 milionów wyborców. Podkreślił, że “to wielka sprawa. Wielkie zwycięstwo polskiej demokracji”.

“Na mnie zagłosowało blisko 10,5 miliona osób. To przede wszystkim wielkie zobowiązanie, które przyjmuję z pokorą” – powiedział. Jak dodał, jest to też “wielki zaszczyt i siła, bo to najwięcej głosów oddanych w wyborach od prawie 30 lat”. “Moi rodacy pozytywnie ocenili pięć lat mojej prezydentury. I udzielili mi silnego, demokratycznego mandatu na kolejną kadencję” – mówił prezydent.

Obejrzyj całą uroczystość zaprzysiężenia na kanale Mediów Narodowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY