Szwecja: Imigrant wjechał w tłum taksówką. “Jesteście rasistami, nie okazujecie szacunku czarnym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Szwecji w mieście Borlänge obywatel Somalii celowo wjechał taksówką w tłum ludzi. Ranił 5 osób, w tym 3 są ciężko ranne.

Mężczyzna, który jest podejrzany o przejechanie kilka osób w centrum Borlänge, został we wtorek aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa i napadu z użyciem siły. Mężczyzna jest obywatelem Somalii i to nie jest jego pierwsze złamanie prawa.

Atak z premedytacją

W 2014 roku został skazany za brutalny opór przeciwko dwóm policjantom. Doszło wówczas do bójki, podczas której ranił jednego z funkcjonariuszy.

W piątek wieczorem tuż przed południem taksówkarz celowo przejechał pięć osób w centrum Borlänge. Został aresztowany na miejscu i później tej nocy.

Prokurator Eva-Lena Jansson zwróciła się z wnioskiem o zatrzymanie mężczyzny pod zarzutem czterech przypadków usiłowania zabójstwa.

CZYTAJ TAKŻE:

Trump skomentował wybuch w Bejrucie. Sugeruje atak

Dania: nie zaskarżono zgody na kontynuowanie budowy Nord Stream 2

“Jesteście rasistami”

Mężczyzna po trzydziestce jest obywatelem Somalii i został zarejestrowany w Szwecji w 2011 r. W styczniu 2014 roku ył w biurze pomocy społecznej w Borlänge, żądając jakiejś formy odszkodowania za to, że jest imigrantem. Gdy obsługa zamykała biuro Somalijczyk nie chciał go opuścić. Wezwano policję, którą następnie się szarpał i zaatakował.

„Ten człowiek był zdenerwowany, wyraźnie pokazujywał, że nie zamierza odejść. Mówi, że też ma broń w Afryce. Mówi, że jesteśmy rasistami, że nie okazujemy mu szacunku i tak dalej”- napisał później jeden z policjantów w notatce.

nyheteridag.se

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY