Dr Martynowska zawieszona w wykonywaniu pracy lekarza. Powodem podważanie istnienia pandemii [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem programu stan zakażenia była Dr Anna Martynowska, była kierownik przychodni im. Marianny Orańskiej na dolnym śląsku. Pani Anna została wezwana, w celu stawienia się przed Sądem Lekarskim, z powodu ignorowania zaleceń Ministerstwa Zdrowia, odnośnie zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Pani Dr Anna Martynowska nie uczestniczyła w rozprawie, ponieważ odmówiła zakrycia twarzy maseczką, oraz przyodziania przyłbicy. Czterech doktorów nauk medycznych miało przesądzić o losie byłej kierowniczki przychodni. Jak opisuje pani doktor, jeden z panów miał założoną jednocześnie maseczkę, oraz przyłbicę. W pewnym momencie pani Anna wraz z córką, która jej towarzyszyła, zostały wyrzucone z sali. Decyzja o jej pracy w zawodzie, miała być zostać podjęta bez jej udziału.

Zobacz także: Papież Franciszek: „Pandemia ukazała nasze słabości i potrzebę uzdrowienia”

Zapadła decyzja o zawieszeniu

Pracownicy Sądu Lekarskiego mieli być w amoku, nie docierały do nich żadne argumenty. “W momencie rozpoczęcia sprawy, wchodzący na salę pracownicy instytucji, oraz pani sędzia, przypominali covidian, każdy w maseczce oraz rękawiczkach, odniosłam wrażenie, że werdykt zapadł już przed rozprawą” – powiedziała dr Anna Martynowska. Nieobecna na sali pani doktor, została zawieszona przez Sąd Lekarski, tymczasowo zostało zawieszone jej prawo do wykonywania zawodu. W swoim uzasadnieniu, sąd orzekł, że pani Anna dopuściła się ignorowania zaleceń Ministerstwa Zdrowia, poprzez publikowanie swoich wypowiedzi na łamach Mediów Narodowych. Pani doktor miała dopuścić się podważania istnienia pandemii koronawirusa, promowania zachowań sprzyjających rozprzestrzenianiu się wirusa, narażając tym samym zdrowie pacjentów. Całość wywiadu z doktor Anną Martyńską poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY