Przez trzy lata powstała tylko stępka promu. Sprawą wreszcie zajął się NIK

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że budowa tego promu to odbudowa polskiej żeglugi. Przez trzy lata powstała tylko stępka. Sprawą wreszcie zainteresował się NIK. Raport w tej sprawie wkrótce ujrzy światło dzienne.

Do Szczecina wraca nadzieja na rozwój stoczni – mówił premier, gdy trzy lata temu w szczecińskiej stoczni „Gryfia” położono stępkę promu, który w przyszłości miał kursować między Świnoujściem a Ystad. Potem jednak sprawa ucichła, a resort gospodarki morskiej nie przygotował nawet projektu jednostki – przypomina tvn24.pl. Jedyne, co więc nowego dzieje się w tej sprawie, to kolejne, przekładane terminy rozpoczęcia budowy. Planowany prom, z którego na razie jest gotowa tylko stępka, stał się więc obiektem żartów internautów

W końcu politycy opozycji zwrócili się do NIK o kontrolę wydatków państwowych pieniędzy. Prezes Izby, Marian Banaś wysłał jednak do polityków KO pismo, z którego wynika, że wniosek o kontrolę jest niepotrzebny. Kontrolerzy poddali bowiem kontroli „wykonanie projektów flagowych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Banaś zapewnia, że kontrole zostały już zakończone, a raporty z nich ujrzą światło dzienne w ostatnim kwartale tego roku.

Źródło: dziennik.pl

REKLAMA

Komentarze