Bohaterski czyn Polaka zagranicą. Przypłacił swoim życiem ratując dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na jednej z holenderskiej plaży. 37-letni Polak uratował trójkę dzieci przed zatonięciem na otwartym morzu. Niestety za bohaterski czyn przypłacił własnym życiem. Po pewnym czasie morze wyrzuciło ciało na brzeg, lecz służby ratownicze nie zdołały uratować naszego rodaka.

W ostatnią niedzielę w holenderskiej miejscowości Julianadorp doszło do tragicznego zdarzenia. Trójka dzieci beztrosko korzystała z uroków morza i plaży. Pływające dzieci w pewnym momencie porwał prąd morski, który spowodował, że zaczęły tonąć.

Zobacz także: „Passauer Neue Presse”: Stan zdrowia Benedykta

Niebezpieczeństwo zauważył 37-letni Polak wypoczywający w Holandii. Rzucił się on ratować dzieci. Zdołał je odciągnąć bliżej brzegu, lecz morski pociągnął go za sobą. Nie zdołał już się uratować, a z pomocą polskiemu obywatelowi ruszyły służby ratownicze z Holenderskiego Królewskiego Towarzystwa Ratowniczego oraz z udziałem śmigłowca i samolotu Straży Powietrznej.

Po pewnym czasie morze wyrzuciło na brzeg ciało naszego rodaka. Służby ratownicze nie zdołały jednak uratować Polaka i stwierdziły zgon. Holenderskie media podały, że w ten dzień panowały trudne warunki pogodowe.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY