REKLAMA

Historyczne lądowanie kapsuły Dragon. Dwójka astronautów wróciła bezpiecznie na Ziemię

REKLAMA

Po blisko dwóch miesiącach od startu rakiety Falcon 9 z załogową kapsułą Dragon wraz z dwoma amerykańskimi astronautami. Po północy polskiego czasu 2. sierpnia od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odłączyła się kapsuła, aby kilkanaście godzin później wylądować na Pacyfiku.

Dzisiaj po północy od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odcumowała kapsuła Dragon firmy SpaceX z dwójką amerykańskich astronautów. Bob Benkhen oraz Doug Hurley wylądowała na wodach Pacyfiku o godzinie 20:48 polskiego czasu, po blisko dwóch miesiącach pobytu w kosmosie.

Zobacz także: Aktywizacja pierwszych bonów turystycznych. Wydano ich ponad 100 tysięcy

Podczas ceremonii pożegnalnej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej otrzymali flagę Stanów Zjednoczonych, która została przetransportowana podczas ostatniej misji wahadłowców – „Ta flaga spędziła tutaj trochę czasu, około dziewięciu lat, odkąd wróciliśmy na ISS. Jestem dumny, że przywieziemy ją z powrotem do domu, zobaczymy, co będzie dalej, jak przebiegnie jej podróż na Księżyc” – powiedział Douglas Hurley.

Teraz astronauci zostaną zabrani przez specjalny statek, służący do przewożenia tego typu kapsuły oraz przez załogę obsługującą znajdującą się na pokładzie łódek.

Media Narodowe/SpaceX

REKLAMA

Komentarze