Marsz Powstania Warszawskiego 2020 [NA ŻYWO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Roty Niepodległości zapraszają na społeczne obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Organizują coroczny przemarsz ulicami Warszawy.

Jak mówi Robert Bąkiewicz z Rot Niepodległości: Ten marsz to wyraz hołdu wszystkim powstańcom, którzy oddawali krew za naszą Ojczyznę, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Zapraszamy wszystkich patriotów od 16:30 na rondo Romana Dmowskiego.

Poniżej znajduje się relacja NA ŻYWO z Marszu Powstania Warszawskiego.

Trasa Marszu Powstania Warszawskiego

Uczestnicy marszu przejdą przez następującą trasę: Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście. Koniec planowany jest na placu Krasińskich pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia na wydarzenie biało-czerwonych flag.

Hasło przemarszu

Niemieckie zbrodnie nierozliczone – pod takim hasłem przejdą w sobotę warszawiacy w Marszu Powstania Warszawskiego organizowanego przez Roty marszu Niepodległości.

„W tym roku marsz idzie pod hasłem ‚Niemieckie zbrodnie nierozliczone’” – dodano. Jak tłumaczył wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski cytowany przez PAP, organizatorzy odwołują się do polityki historycznej.

CZYTAJ TAKŻE:

Bąkiewicz reaguje na raport Departamentu Stanu: „Kolejny element nacisku na Polskę” [+VIDEO]

Marsz Powstania Warszawskiego 2020 pod hasłem: „Niemieckie zbrodnie nierozliczone”

Skandal! Brytyjski rząd popiera restytucję mienia żydowskiego w Polsce? Tak twierdzi izraelska prasa!

– Zbrodnie niemieckie i zburzenie Warszawy nie zostały rozliczone. Dlatego, też wzywamy rząd PiS-u do podjęcia realnych działań w tej sprawie. Wyrazem tego jest hasło marszu – powiedział Kalinowski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY