Prezydent Trump obawia się wyborów. Nie chce on głosowania korespondencyjnego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Choć wcześniej Prezydent Donald Trump przytaczał możliwość odroczenia jesiennych wyborów prezydenckich, to ostatecznie z tego pomysłu się wycofał. Podkreśla on jednak swoje obawy wobec opcji wyborów korespondencyjnych. Uważa on je za zbyt ryzykowne oraz łatwe do sfałszowania.

Podczas ostatniej konferencji prasowej w Białym Domu, Prezydent USA Donald Trump podkreślił po raz kolejny swoje obawy wobec ewentualnego przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Niejednokrotnie mówił, iż nie ufa takiemu systemowi który jest szczególnie wrażliwy oraz niesie ze sobą ryzyko sfałszowania wyników.

“Chcę wyborów i ich rezultatu o wiele, wiele bardziej niż wy. Nie chcę odroczenia. Chcę wyborów. Ale również nie chcę musieć czekać trzy miesiące i później przekonać się, że głosy zniknęły i wybory nie mają znaczenia” – wyjaśniał zebranym dziennikarzom swoje obawy.

Zobacz także: Ustawa 447. USA publikują raport. Wśród wszystkich państw najwięcej miejsca poświecono Polsce

Swoje przekonania argumentuje informacjami przekazywanymi przez media, które mówią o problemach z dużymi opóźnieniami między oddaniem głosu na pocztę, a dostarczaniem ich do odpowiednich komisji wyborczych.

“Musimy poznać wyniki wyborów w noc wyborczą, nie za kilka dni, miesięcy czy nawet lata!” – grzmiał na Twitterze.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1288933078287745024

Możliwości prezydenta, a wybory prezydenckie

Pomimo, że Prezydent Stanów Zjednoczonych posiada wiele możliwości, nie ma on jednak mocy prawnej do zmiany terminu wyborów. Taką opcję posiada natomiast Kongres, który jest obecnie kontrolowany przez Demokratów.

Datę wyborów w USA sankcjonuje ustawa Kongresu z 1845 roku, która mówi o przeprowadzeniu ich w pierwszy wtorek po pierwszym listopadzie.

Trump wielokrotnie w tym roku zarzucał, bez przedstawienia dowodów, że zwiększenie możliwości głosowania pocztą doprowadzi do sfałszowania wyborów. Głosowanie korespondencyjne jest od dawna dozwolone we wszystkich stanach, choć różne są warunki, które trzeba spełnić, by to zrobić.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY