Skandal! Brytyjski rząd popiera restytucję mienia żydowskiego w Polsce? Tak twierdzi izraelska prasa!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak donosi The Jerusalem Post Wielka Brytania udzieliła oficjalnego poparcia działaniom zmierzającym ku restytucji mienia żydowskiego w Polsce. To kolejne odsłona antypolskiej retoryki i bazowania na zafałszowanej historii. Według żydowskiej gazety Wielka Brytania bierze czynny udział w negocjacjach z polskim rządem ws. mienia żydowskiego. W tekście możemy przeczytać, iż rząd Zjednoczonej Prawicy uważa obywatelski projekt Stop 447 za niepotrzebny. Jeśli wierzyć doniesieniom izraelskiej prasy, wówczas Polska pozostaje niemal osamotniona w przeciwstawianiu się bezprawnym żydowskim roszczeniom majątkowym.

Według gazety The Jerusalem Post Wielka Brytania postanowiła oficjalnie poprzeć sprawę żydowskich roszczeń majątkowych. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia jednego z członków Izby Lordów.

Wielka Brytania przyłączyła się do antypolskiej nagonki?

The Jerusalem Post na wstępie zaznacza, iż w Kwietniu do prac sejmowej komisji trafiła uchwała mająca na celu zablokowanie mienia zaginionego lub skradzionego podczas Holokaustu. Według izraelskiej prasy Rząd Brytyjski wyraził oficjalnie poparcie dla zwrotu mienia żydowskiego. Pismo powołuje się na oświadczenie jednego z członków Izby Lordów podczas wtorkowej sesji.

“Prowadzimy regularne rozmowy z rządem polskim na temat zwrotu mienia zajętego podczas okupacji hitlerowskiej. Wysłannik Wielkiej Brytanii po Holokauście, mój szlachetny przyjaciel Lord Pickles, współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i innymi stronami, aby wezwać Polskę do przyjęcia przepisów zapewniających restytucję lub rekompensatę za własność prywatną.”

Warto dodać, iż według informacji The Jerusalem Post w środę rząd Zjednoczonej Prawicy miał stwierdzić, iż ustawa, która położyłaby kres roszczeniom żydowskim jest całkowicie niepotrzebna. Przedstawiciel brytyjski Lord Ahmad chce tę kwestię poruszyć podczas premierowego spotkania z obecnym ministrem spraw zagranicznych.

Z informacji podanych przez pismo wynika, że kolejne wielkie mocarstwo uległo lobby żydowskiemu i zwróciło się przeciwko Polsce w sprawie nieuprawnionych żydowskich roszczeń majątkowych. Co więcej rząd Zjednoczonej Prawicy, który miał twardo bronić Polskiego interesu na arenie międzynarodowej, skrytykował ustawę, która w mgnieniu oka rozwiązałby kwestię postulatów majątkowych wysuwanych przez żydowskie organizacje.

Tysol.pl

Czytaj także: Krzysztof Bosak zabrał głos ws. nieprzyznania sześciu polskim miastom unijnych pieniędzy

Czytaj także: Ustawa 447. Jest długo wyczekiwany raport Departamentu Stanu USA

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY