Marsz Powstania Warszawskiego 2020 pod hasłem: “Niemieckie zbrodnie nierozliczone”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ulicami stolicy przejdzie marsz pod hasłem „Niemieckie zbrodnie nierozliczone” – zapowiedział wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski. Dodał, że celem marszu jest uczczenie pamięci tych, którzy walczyli i polegli za wolność Polski.

Kalinowski wskazał, że marsz wyruszy o godzinie 17 z ronda Romana Dmowskiego i przejdzie Alejami Jerozolimskimi, przez w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, a zakończy się na placu Krasińskich pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjski rząd popiera restytucję mienia żydowskiego w Polsce? Tak twierdzi izraelska prasa!

Niemieckie zbrodnie nierozliczone

– Marsz przejdzie pod hasłem „Niemieckie zbrodnie nierozliczone”. Odwołujemy się tutaj do polityki historycznej. Zbrodnie niemieckie i zburzenie Warszawy nie zostały rozliczone. Dlatego, też wzywamy rząd PiS-u do podjęcia realnych działań w tej sprawie. Wyrazem tego jest hasło marszu – powiedział Kalinowski.

Dodał, że uczestnicy marszu będą chcieli przede wszystkim uczcić pamięć tych, którzy polegli, walczyli i oddali życie za wolność Polski.

Organizatorzy zachęcają do przynoszenia na wydarzenie biało-czerwonych flag.

CZYTAJ TAKŻE: Bąkiewicz reaguje na raport Departamentu Stanu: „Kolejny element nacisku na Polskę” [+VIDEO]

Każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17 na rondzie Dmowskiego zbierają się tysiące Polaków, którzy składają hołd walczącym i poległym w Powstaniu Warszawskim.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY