Krzysztof Bosak zabrał głos ws. nieprzyznania sześciu polskim miastom unijnych pieniędzy:”Game Over”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bruksela znów ukarała Polskę za walkę z agresywną ideologią LGBT. Sześć polskich miast, które postanowiły przeciwstawić się lewackim ruchom- nie otrzyma unijnych grantów. Wniosek skierowany do unijnej komisarz w ramach” Partnerstwa miast”został odrzucony. Sprawę ostro skomentowali politycy obozu Zjednoczonej Prawicy. Według wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowala taka decyzja jest niedopuszczalna i godzi w polską rodzinę oraz tożsamość. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził natomiast, że nieprzyznanie pieniędzy polskim miastom stanowi akt bezprawia. W podobnym tonie do rzeczonej kwestii na swoim twitterowym profilu odniósł się Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak odniósł się do sprawy nieprzyznania sześciu polskim miastom unijnych grantów.

Poseł Konfederacji nie zostawił suchej nitki na brukselskich elitach

Decyzja o nieprzyznaniu unijnych środków została ogłoszona przez komisarz ds. równości Helenę Dalli:- Każde z państw członkowskich oraz osoby sprawujące władzę w tych państwach mają obowiązek przestrzegania podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie zaangażowane były polskie władze, które przyjęły rezolucję dotyczące” stref wolnych od LGBT” lub” Kartę praw Rodzin”, został odrzucone- brzmiał wpis.

Do sprawy w ostrym komentarzu odniósł się były kandydat na urząd prezydenta RP Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji nie omieszkał wyrazić głębokiego rozczarowania z powodu postawy polskiego rządu na arenie unijnej. Wiceprzewodniczący Ruchu Narodowego podkreślił, iż część polskich mediów jawnie opowiedziała się po stronie Komisarz Dalli:- I to jest sytuacja, na którą” konserwatywni” euroentuzjaści nie mają żadnego planu B. Game over- stwierdził dobitnie.

Krzysztof Bosak skrytykował także postawę Zjednoczonej Prawicy w kontekście unijnych rozgrywek:- Zaczęło się od prężenia muskułów i frazesów o wnoszeniu naszych wartości, a kończy się na stopniowych latami upokorzeniach.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Ustawa 447. Jest długo wyczekiwany raport Departamentu Stanu USA

Czytaj także: Rosja: Słabnie zaufanie do Władimira Putina

Czytaj także: Kardynał Nycz reaguje na sprofanowanie figury Jezusa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY