Po wakacjach zapadnie decyzja w sprawie rezygnacji Szumowskiego z funkcji ministra. “Jestem zmęczony drążeniem tematu zakupu przez rząd maseczek”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Minister zdrowia był gościem Roberta Mazurka na antenie RMF24. Szumowski odniósł się do planowanej na jesień, rekonstrukcji rządu. Wyznał, że zastawia się nad odejściem ze stanowiska. Powodem ma być zmęczenie z powodu dociekliwości mediów, w sprawie zakupu maseczek.

Premier wyznał, że wolałby, aby obecny minister nie rezygnował z funkcji jakie pełni. Morawiecki w jednym z wywiadów powiedział: “Minister nie tyle jest zmęczony pracą w resorcie, co zainteresowaniem mediów w sprawie przetargów publicznych, pytaniami o oświadczenia majątkowe członków jego rodziny”. Według premiera, rekonstrukcja planowana jest na jesień, co jest złym pomysłem, ponieważ wtedy zapowiadana jest II fala pandemii.

Zobacz także: NIEWIARYGODNA prowokacja LGBT! Sprofanowali pomnik Chrystusa: „To jest szturm! To tęcza. To atak!”

Rząd został oszukany

Minister twierdzi, że procedura zakupu maseczek ze strony rządowej odbyła się prawidłowo, rzetelnie. “Toczyły się rozmowy o wymianie lub zwrocie wadliwego towaru. Z naszej strony wszystko było widoczne i transparentne, niestety zostaliśmy oszukani, sprawa trafiła do prokuratury” – oświadczył Szumowski. Według ministra, oskarżenia wobec niego, to próby osłabiania rządu. CBA uznało, że nie będzie wszczynać kontroli, ponieważ nie wykryto w zeznaniach majątkowych, jakichkolwiek nieprawidłowości.

Zobacz także: Dobromir Sośnierz na temat środków z UE: „to zatruty pieniądz”[WIDEO]

Minister został objęty ochroną

W związku z otrzymywaniem gróźb pod adresem ministra, od czerwca ochraniać ma go Służba Ochrony Państwa. Jak sam powiedział: “To niebezpieczna fala hejtu, która doprowadzić może do tragedii”. Jako przykład, przytoczył sprawę zabójstwa prezydenta Gdańska, – Adamowicza.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY