Komisja Europejska karze polskie miasta za strefy wolne od ideologii LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Komisja Europejska podjęła decyzję wymierzoną w sześć polskich miast. Chodzi o te gminy, które przyjęły specjalne uchwały w sprzeciwie wobec ideologii LGBT. Unijny organ odrzucił ich projekty w ramach programu „Partnerstwo miast”.

„Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące stref wolnych od LGBT  lub praw rodzinnych zostało odrzuconych” – napisała na Twitterze Helena Dalli, unijna komisarz ds. równości. Komisja Europejska nie ujawniła o jakie polskie miasta chodzi.

Na sytuację zareagował Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris:

Program „Partnerstwo miast” pozwala uzyskać dofinansowanie w wysokości do 25 tys. euro na projekty, które mobilizują obywateli do prowadzenia debat ważnych z punktu widzenia europejskiej agendy. Program stawia sobie za cel m.in. włączanie obywateli państw unijnych w proces kształtowania polityki Unii Europejskiej. W ramach programu Komisja Europejska przyjęła listę 127 projektów, na łączną kwotę blisko 2,5 mln euro. Celowo pominęła w nich sześć polskich miast.

Miasta, które przyjęły specjalne uchwały, podkreślały, że ich celem nie była i nie jest dyskryminacja osób homoseksualnych, ale sprzeciw wobec postulatów ideologii LGBT. Ruchy, które wychodzą na ulice miast z tęczowymi flagami zgłaszają postulaty m.in. zawierania tzw. małżeństw homoseksualnych czy adoptowania dzieci, które są nieakceptowalne dla lokalnych włodarzy. W sprawie uchwał wypowiedziały się polskie sądy – dwie z nich zostały unieważnione.

Zobacz także: Poseł Solidarnej Polski broni rolników. „Zapraszamy tych bardzo inteligentnych”

źródło: radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY