Dobromir Sośnierz na temat środków z UE: “to zatruty pieniądz”[WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Ewy Zajączkowskiej-Hernik w programie POLSKA NA SERIO na antenie wSensie.tv był były europoseł, obecny poseł na sejm RP, Dobromir Sośnierz. Rozmowa dotyczyła m.in ostatnich ustaleń w sprawie otrzymania środków z UE, oraz zbliżającej się, zapowiadanej, rekonstrukcji rządu.

Według posła, kwota otrzymanych środków z UE, może wydawać się sukcesem, ale nie wpłynie znacząco na jakość polskiej Gospodarki. Pieniądze te, mają być spore w porównaniu do budżetu państwa, lecz “stosunkowo niewielkie” w odniesieniu do całej gospodarki. W zamian za tą dotację, polski rząd, miał pozbyć się suwerenności w niezwykle ważnych dziedzinach. “Mamy przyjąc masę niekorzystnych regulacji, a same pieniądze, będziemy mogli wydać jedynie na cele wyznaczone przez UE”- stwierdził Sośnierz. Strona rządowa w zamian za środki unijne, miała nieformalnie zgodzić się na stworzenie mechanizmu do pilnowania “praworządności”.

Zobacz także: Sąd orzekł w sprawie rozwiązania Marszu Polski Niepodległej. Wrocławski magistrat zapowiada odwołanie od tej decyzji

Rekonstrukcja rządu

Poseł wyznał, że w sprawie zapowiadanej rekonstrukcji rządu, Konfederacja nie otrzymała żadnych propozycji. “Mamy zupełnie inną wizję na tematy gospodarcze, wątpie by rząd w tej dziedzinie zaproponował nasze rozwiązania. Łączy nas jedynie parę obyczajowych, konserwatywnych spraw”- przyznał Sośnierz.

Zobacz także: Maląg: Propozycja minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku jest na ten czas optymalna

Druga kadencja Andzeja Dudy

Sośnierz uciął również spekulacje, dotyczące rzekomej niezależności obecnego prezydenta. Prezydent ma nie mieć zaplecza politycznego, aby próbować stworzyć swoją niezależną od nikogo pozycję. Jako próbę wybicia się na niezależność, poseł wymienił zawetowanie ustawy o nowej ordynacji wyborczej. “Przypuszczam, że prezydent wiedział, że jak rząd będzie miał większość, to jego pozycja straci na wartości”- powiedział. Całość programu poniżej

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY