Co się stanie z polskim górnictwem? Konferencja prasowa Konfederacji [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Odbyła się konferencja prasowa Konfederacji, w której udział wiezli posłowie Kulesza, Winnicki, Bosak, oraz Korwin-Mikke. Posłowie poruszyli temat górnictwa, zaapelowali o rozsądek i podjęcie konkretnych zmian.

Jakub Kulesza przypomniał, że jeszcze 17 lipca, rząd chwalił się przedłużeniem koncesji na wydobycie węgla dla Polskiej Grupy Górniczej. Minister miał wtedy zapewnić, że wszystkie 25 kopalń PGG, będzie mogło wydobywać węgiel przynajmniej do 2044 roku. “Minister Sasin dostał zadanie, by pojechać na śląsk i przedstawić odmienne do wcześniejszych zapowiedzi stanowisko rządu”- powiedział poseł. Sasin miał zapowiedzieć, że kolejne dwie kopalnie zostaną zamknięte. Docelowo do 2036 roku, miałyby być zamknięte wszystkie kopalnie. Według nieoficjalnych doniesień, rząd miał przeznaczone środki, aby przekupić górników. Każdy z nich miał dostać po 100 tysięcy złotych. Całość przeznaczonej na to kwoty sięgać miała 5 mld złotych.

Zobacz także: Po wakacjach zapadnie decyzja w sprawie rezygnacji Szumowskiego z funkcji ministra. „Jestem zmęczony drążeniem tematu zakupu przez rząd maseczek”

Według Janusza Korwin-Mikke, rząd powienien sprywatyzować kopalnie, lub przerobić je na magazyn śmieci, które w przyszłości stałyby się węglem. “To niedopuszczalne, że dopłacamy do wydobycia węgla”- oświadczył prezes partii Korwin. Robert Winnicki zaznaczył, że od 30 lat, rządy pasożytują na polskim górnictwie. Tworzonych jest masa spółek, zależnych od skarbu państwa. Według posła rząd celowo tworzy w górnictwie grunt pod pasożytnictwo, i należy z tym skończyć.

Zobacz także: Poseł Solidarnej Polski broni rolników. „Zapraszamy tych bardzo inteligentnych”

Krzystof Bosak powiedział, że zamknięcie kopalń z powodu pandemii, to tylko pretekst do dalszej ich likwidacji. Samo wstrzymanie wydobycia w kopalniach z powodu koronawirusa, powodować ma zwiększenie zadłużenia, co w konsekwencji ma dać pretekst do ostatecznego zamknięcia, likwidacji kopalń. Całość konferencji poniżej

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY