USA: Profesor krytyczny wobec ideologii gender znaleziony martwy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Profesor z uniwersytetu Karoliny Północnej, który walczył z ideologią LGBT + i aborcją został znaleziony martwy w domu. Mężczyzna w przeszłości wprost nazywał osoby transseksualne „chorymi psychicznie” i porównał pseudomałżeństwa osób tej samej płci do gwałtu. Śledczy ustalili, że przyczyną śmierci było samobójstwo.

Prof. Mike Adams był kryminologiem i socjologiem na Uniwersytecie Karoliny Północnej. Jego zwłoki znaleziono w domu w Wilmington 23 lipca o godzinie 12:30 miejscowego czasu. Na początku nie wykluczano zabójstwa – tak podawał m.in.  „Portland City Daily”. Wczoraj śledczy ustalili, że Adams popełnił samobójstwo. Zdaniem sąsiadów, profesor w ostatnim czasie znajdował się pod wielką presją.

O jego usunięcie z uczelni długo zabiegali wojujący homoseksualiści, którzy złożyli cztery petycje w tym zakresie. Mike Adams został znaleziony martwy zaledwie kilka dni przed tym, jak miał przejść na wcześniejszą emeryturę 1 sierpnia, po gwałtownej reakcji na jego rzekomo „mizoginistyczną, ksenofobiczną, transfobiczną, homofobiczną [i] rasistowską retorykę”.

W zamian za rezygnację z pracy uczelnia była zobowiązana zapłacić mu pół miliona dolarów (utracone wynagrodzenie plus emerytura).

Pod koniec maja Adams porównał lokalne ograniczenia wynikające z blokady do niewolnictwa, pisząc na Twitterze: „Tego wieczoru zjadłem pizzę i piłem piwo z sześcioma facetami przy stole dla sześciu osób. Czułem się prawie jak wolny człowiek, który nie mieszka w stanie niewolników, Karolinie Północnej”.

Adams często publikował na stronie townhall.com. W jednym z artykułów sprzed czterech lat porównał małżeństwa osób tej samej płci do gwałtu.

W 2013 roku jego konto na Facebooku zostało usunięte za publikację wpisu o treści: „Pary homoseksualne nie zasługują na równe korzyści, ponieważ nie przynoszą jednakowych korzyści społeczeństwu”.

Profesor, odnosząc się do amerykańskiego zakazu służby wojskowej osób transseksualnych, napisał w 2016 roku: „Naród, który pozwala chorym psychicznie służyć w armii, jest bliski unicestwienia”.

Kryminolog uważał, że należy zabronić tzw. operacji zmiany płci. Przypominał, iż „usuwanie genitaliów chorych psychicznie było dokonywane przez nazistowskich lekarzy i nazywa się to eugeniką. Teraz nasi lekarze robią to w imię różnorodności”.

Według adwokata LJ Randolph Jr., profesora z tego samego uniwersytetu, można „opłakiwać śmierć Mike’a Adamsa, ale nie należy upiększać jego retoryki określeniami „kontrowersyjna” lub „rasistowska”.

Randolph dodał, że Adams „był rażącym rasistą, homofobem i seksistą, a jego własne słowa nie pozostawiły miejsca na interpretację tego wszystkiego”.

Biuro nowego szeryfa hrabstwa Hanover prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie śmierci wykładowcy.

Więcej o postaci kontrowersyjnego profesora pisze Polonia Christiana: https://www.pch24.pl/usa–zastrzelony-profesor-krytyczny-wobec-ideologii-gender-i-aborcji,77463,i.html

Źródło: Polonia Christiana

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY