Chińska wirusolog: ,,Koronawirus nie wywodzi się z natury”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com / CC

Chińska wirusolog Li-Meng Yan twierdzi, że Chiny celowo ukrywały informacje na temat koronawirusa. Uważa również, że wirus nie jest patogenem, który występuje naturalnie w przyrodzie.

Jej zdaniem rząd Chin ukrywa prawdę o pandemii koronawirusa. Wirusolog mówi, że jest w trakcie zbierania ,,solidnych dowodów” na temat pochodzenia wirusa. Jej zdaniem ,,wirus nie wywodzi się z natury i nie pojawił się na targu w Wuhan”.

W rozmowie z FOX News wirusolog powiedziała, że Chiny wiedziały o istnieniu wirusa, zanim ogłoszono, że w Wuhan wybuchła epidemia.

Wirusolog w rozmowie z hiszpańskim magazynem “El Mundo” stwierdziła, że ,,targ w Wuhan nie był źródłem epidemii – dzikie zwierzęta nie były nosicielami pośrednimi”. Jej zdaniem to tylko ,,zasłona dymna”.

Jak donosi o2 (https://www.o2.pl/informacje/targ-w-wuhan-to-zaslona-dymna-jest-pewna-koronawirus-nie-wywodzi-sie-z-natury-6536638562773984a), Yan oświadczyła ponadto, że posiada wiele kopii rozmów, które odbyła ze swoimi kolegami po fachu. W większości z nich pojawiają się informacje o tym, że chiński rząd nie chciał nikogo informować o wybuchu epidemii.

,,Rząd celowo ukrywał informacje na temat wirusa. Tygodniami zaprzeczali, że personel medyczny jest zakażony, podczas gdy pacjenci z objawami COVID-19 pozostawali w ogólnodostępnych obszarach szpitali bez izolacji i bez żadnych środków ochrony indywidualnej”

-dodała

Wirusolog miała również ostrzec członka WHO, Lee Pona. Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia miał ją jednak przestrzec, żeby ,,była ostrożna i nie stąpała po cienkiej czerwonej linii”. Chodziło o niesprzeciwianie się procedurom i niekwestionowanie zasad rządu Chin. ,,W innym przypadku miałabym kłopoty i mogłabym zniknąć” – dodała.

Źródło: o2

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY