Trzaskowski i Hołownia jednym głosem o wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej! Lewicowo- liberalni politycy optują za genderowym dokumentem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Byli kandydaci na urząd prezydenta RP Szymon Hołownia oraz Rafał Trzaskowski stanowczo potępili próby wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Politycy w tym kontekście wyrażali się nadzwyczaj jednomyślnie. Bagatelizowali także wpisaną w dokument genderową ideologię bazującą na walce z tradycyjnymi wizerunkami kobiety oraz mężczyzny.

Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia potępili wniosek o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Trzaskowski i Hołownia jak jeden mąż przeciw wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej

Do sprawy wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej odnieśli się opozycyjni politycy. Szymon Hołownia oraz Rafał Trzaskowski potępili poczynania Zbigniewa Ziobro zmierzające ku wypowiedzeniu genderowej Konwencji Stambulskiej.

Według włodarza Warszawy próba wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej nosi znamiona skandalu:- Widzę, że zgodnie z zapowiedziami, rządzący chcą dokręcić śrubę we wszystkich kwestiach, to znaczy chcą znowu atakować prawa kobiet, znowu chcą atakować niezależne samorządy i niezależne media. Miejmy nadzieję, że jasny sprzeciw opozycji oraz obywateli nie pozwoli rządzącym pójść aż tak daleko- zaakcentował Trzaskowski.

Trzaskowski posunął się nawet do ostrego sformułowania. Według prezydenta miasta stołecznego Warszawa wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej jest skandalem, ponieważ uderza w prawa kobiet. Były kandydat KO na prezydenta RP stwierdził, że rzeczony temat, jakim jest ochrona kobiet powinien łączyć wszystkie ugrupowania.

Twórca ruchu” Polska 2050″ w temacie Konwencji Stambulskiej wypowiedział się w bardzo podobnym tonie:-To jest rzucanie flary, żeby ktoś za nią pobiegł, i żeby Zjednoczona Prawica mogła przez chwilę znowu zaprezentować się w roli obrońcy tradycyjnego modelu rodziny, wśród ludzi, którzy mogą mieć mniejsze pojęcie, o co w ogóle chodzi- podkreślił Hołownia.

Była gwiazda TVP skonstatowała, że próby wypowiedzenia Konwencji mają na celu większą polaryzację społeczeństwa. Hołownia zaznaczył, że założenia Konwencji antyprzemocowej w najmniejszym stopniu nie stanowią zagrożenia dla rodziny.

Gazeta. pl

Czytaj także: Jacek Kurski nie zamierz uderzyć się w pierś

Czytaj także: O krok od tragedii w Skierniewicach

Czytaj także: Zbigniew Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY