Szumowski ostrzega przed jesienną falą epidemiczną:” Na jesieni może zrobić się groźnie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
łukasz Szumowski

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Zaapelował on o wzmożoną czujność ze strony obywateli. Stwierdził, iż powoli sytuacja się stabilizuje, a wirus występuje przede wszystkim w ogniskach. Ostrzegł również, że na jesieni ten stan rzeczy może ulec pogorszeniu.

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do kwestii epidemicznych w kontekście naszego kraju. Prof. Szumowski wskazał także czego w związku z pandemią COVID-19 najbardziej powinniśmy się obawiać.

Szumowski ostrzega przed jesiennym uderzeniem pandemii

Według Szumowskiego sytuacja ulega procesowi stabilizacji:- Sytuacja stabilizuje się w sensie pozytywnym, bo kiedy nie ma nowych ognisk, dobowa liczba pozytywnych przypadków oscyluje wokół 300. W wielu województwach epidemia jest szczątkowa. Mamy w nich ledwie kilka przypadków- stwierdził minister zdrowia.

Szumowski podkreślił, iż być może niedługo uda się skorzystać ze szczepionki. Nadmienił również, że badania w jej kontekście są już prowadzone za granicą.

Łukasz Szumowski był także pytany o niebezpieczny w ostatnim czasie wzrost liczby zachorowań:- To nie jest pozioma transmisja, to nadal są ogniska. Z zakładów pracy, zakładów produkcyjnych, mięsnych, domów opieki, placówek ochrony zdrowia i w mniejszej mierze z wesel oraz uroczystości rodzinnych- zaakcentował .

Minister zdrowia napomknął także o konieczności rozróżniania pojęć”- Rozdzielmy transmisję poziomą, do której dochodzi na ulicach, od transmisji w ogniskach, w dość ograniczonych przestrzeniach”- zaapelował.

Profesor Szumowski odniósł się także do groźby jesiennej fali uderzeniowej w kontekście pandemii koronawirusa:- Wszyscy są tu niestety zgodni. Pierwsza fala jest już za nami, ale wirus nie znika. Tak się stanie dopiero kiedy będziemy mieli szczepionkę oraz leki- podsumował minister zdrowia.

Wprost

Czytaj także: Lech Wałęsa przegrał kolejny proces

Czytaj także: Jacek Kurski nie zamierza uderzyć się w pierś

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY