Jacek Kurski nie zamierza uderzyć się w pierś! Były polityk zachwala TVP oraz Jarosława Kaczyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W wywiadzie dla” Sieci” Jacek Kurski odniósł się bezpośrednio do bieżących kwestii związanych z działaniami Telewizji Polskiej podczas kampanii wyborczej. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości otwarcie pochwalił Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał również, że nie wyobraża sobie, aby prezes i lider Zjednoczonej Prawicy mógł przejść na emeryturę. Przyszły Prezes TVP dodał także, że pluralizm w mediach publicznych został w pełni zachowany.

Jacek Kurski odniósł się do sprawy funkcjonowania mediów publicznych w czasie kampanii wyborczej. Były polityk nie dostrzega w nich nic nieodpowiedniego. Co więcej Kurski wyraził głębokie ukontentowanie postawą Telewizji Polskiej w czasie kampanii wyborczej.

Kurski zachwala TVP i Kaczyńskiego

Jacek Kurski świeżo nominowany prezes TVP udzielił tygodnikowi” Sieci” obszernego wywiadu dotyczącego mediów publicznych oraz kampanii wyborczej:- Telewizja przesądziła o czymś ważniejszym niż wynik wyborów, bo my nie jesteśmy od wyniku wyborów- TVP uratowała możliwość podjęcia decyzji przez Polaków, możliwość prawdziwego wyboru. Przy telewizji typowej dla III RP- obłej, tchórzliwej, biernej- Trzaskowski wygrałby miażdżąco. Dlaczego? Bo prezydent Andrzej Duda nie miałby możliwości rzetelnego zaprezentowania swoich racji- zaakcentował.

Jacek Kurski zaznaczył, że są to prawdopodobnie ostatnie wybory, w których telewizja publiczna będzie miała możliwość odpowiedniego zabezpieczenia wyboru Polaków. Tymczasowo pełniący rolę Prezesa TVP stwierdził, że TVP tworzyło boisko, na którego murawie każdy z kandydatów miał równe szanse.

Były polityk odniósł się także do podnoszonego pomysłu tzw. repolonizacji mediów:- Nie postuluję frontalnego zderzenia. Żadnych wojen. Postuluję działania realne, konkretne, przemyślane, niekoniecznie głośne. Rozwój cywilizacyjny wymusza rozszerzenie zdolności do budowani przekazu- skonkludował.

Kurski bez żadnej powściągliwości zachwalał prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego:- W obozie pisowskim jest tylko jeden punkt odniesienia, który ma realne znaczenie i sens: Jarosława Kaczyński. W ogóle polityka bez prezesa PIS nie miałaby kręgosłupa. Utonęlibyśmy w szlamie, w kopaniach, w małościach- powiedział Kurski.

Wprost

Czytaj także: Zbigniew Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Czytaj także: O krok od tragedii w Skierniewicach

Czytaj także: Matka wysłała nagie zdjęcia córki. Ksiądz nakłaniał do stosunku

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY