Wiceprezes CPK odchodzi ze spółki. Teraz projekt czeka kolejny zastój

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Odpowiedzialny za jeden z ważniejszych segmentów projektu CPK wiceprezes Piotr Malepszak odchodzi ze spółki. W ubiegłym roku przez pewien czas kierował całym przedsięwzięciem. Od czasu powstania skład zarządu zmieniał się wielokrotnie na czele z prezesem.

Centralny Port Komunikacyjny ogłosił dzisiaj, że ze spółki za porozumieniem stron odszedł jej dotychczasowy wiceprezes Piotr Malepszak odpowiadający za komunikację kolejową w tym przedsięwzięciu.

Zobacz także: Błażej Kmieciak przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii

“Potwierdzamy, że Piotr Malepszak kończy współpracę ze spółką Centralny Port Komunikacyjny. Strony porozumiały się w sprawie zakończenia współpracy. Z uwagi na wzajemny szacunek, ochronę dóbr osobistych i poufność relacji nie komentujemy okoliczności tego faktu” – poinformowano w oświadczeniu na stronie CPK.

W okresie od 21. lutego 2019 roku do 27. listopada 2019 roku pełnił obowiązki prezesa spółki, bo odejściu od projektu jej pierwszego zarządcy dr Jacka Bartosiaka. W grudniu ubiegłego roku władzę przejął Mikołaj Wilda. Jeszcze wcześniej pracował – lata 2008-2016 – w PKP Polskie Linie Kolejowe jako dyrektor biura i pełnomocnik zarządu.

Liczne perturbacje w zarządzie

Od czasu powstania spółki tj. w 2018 roku w zarządzie spółki dochodziło do wielu zmian personalnych. Oprócz zmiany na stanowisku prezesa doszło także do śmierci jednego z ważniejszych ludzi w projekcie odpowiedzialnego za segment lotniczy, bowiem 31. grudnia ubiegłego roku zmarł ś.p. Dariusz Sawicki, dyrektor ds. komponentu lotniskowego. Jego obowiązku przejął wówczas Michał Kasprzyk.

W międzyczasie skład zarządu uzupełnił Patryk Demski ( do spółki wszedł w kwietniu 2020 roku) zajmujący się nieruchomościami. Natomiast w grudniu 2019 roku dołączyła również Sylwia Matusiak, która objęła stanowisko dyrektora ds. komunikacji i Public Relections. Pełen skład zarządu uzupełnia dotychczasowy dyrektor ds. finansów.

buisnessinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY