Tumanowicz wyjaśnia ideę Klubów Konfederacji: “Chcemy dać naszym sympatykom alternatywę do działania” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Witold Tumanowicz na łamach Mediów Narodowych wyjaśnił ideę zapowiadanych klubów Konfederacji. Będą one gromadzić sympatyków z lokalnych społeczności, które aktywnie włączą się w działalność społeczno-polityczną. Wyjawił, że ideą do utworzenia takich struktur był napływ całkowicie nowego elektoratu.

Działacz narodowy Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego na łamach Mediów Narodowych objaśnił na czym polegać będą kluby Konfederacji mówiąc na początku o wyjściu tej inicjatywy z Rady Liderów ugrupowania – “Z Rady Liderów została oddelegowana grupa działaczy mająca za zadanie przygotować i utworzyć kluby Konfederacji” – mówił – “Pracujemy nad systemem informatycznym, aby to była formuła rejestracji internetowej po to, by każdy sympatyk mógł do nich dołączyć” – dodał jeden z liderów Konfederacji.

Zobacz także: Ukraińcy w mieszkaniach socjalnych. Polacy czekają latami

W swoim dalszym wywodzie wyjaśniał ideę powstania takiej inicjatywy społeczno-politycznej – “Każdy kto identyfikuję się z ideałami Konfederacji ma prawo założyć taki klub, po uprzednim zgromadzeniu grupy ludzi oraz odbytej rozmowie ze strukturami centralnymi” – wyjaśniał Tumanowicz mówiąc, że takie struktury mają szerokie pole do działalności na różnej płaszczyźnie – “Osoby, które są z danej gminy lepiej wiedzą co należy w niej zrobić” – zaznaczył.

“Po wyborach do parlamentu zauważyliśmy, że nasi wyborcy utożsamiają się konkretnie z ideą Konfederacji, dlatego chcieliśmy wyjść z taką ofertą szczególnie do nich. Również struktury partyjne Ruchu Narodowego, partii Korwin oraz Konfederacji Korony Polskiej mogą brać udział w klubach” – podkreślił zamysł polityk Ruchu Narodowego.

Jak podkreślił, klubów Konfederacji w jednej gminie będzie mogło być kilka. Powiedział, że może też to pozytywnie wpłynąć na aktywność członków poprzez lokalną rywalizację. Zaznaczył jednak, że w razie konfliktu lokalnych klubów pomiędzy sobą, centralne władze będą miały możliwość rozwiązania takich struktur albo mogą usunąć z nich nieodpowiedzialnego lidera.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY