REKLAMA

Lech Wałęsa znów skomentował bieżącą sytuację polityczną. Skrytykował Polskę i Węgry

REKLAMA

Lech Wałęsa znów skomentował bieżącą sytuację polityczną. Wpis byłego prezydenta RP odniósł się do poczynań Polski i Węgier w obrębie unijnym. Były lider NSZZ Solidarność zarzucił obu krajom populizm i demagogię. To już nie pierwszy raz kiedy Wałęsa wbija szpilę obecnej władzy. Ostatnimi czasy były prezydent jest bardzo aktywnych na portalach społecznościowych. Temat tekstu nie może oczywiście dziwić, gdyż dotyka on kwestii unijnych środków zasilających polski budżet.

Lech Wałęsa zaapelował do posłów europarlamentu. Domaga się on roztoczenia opieki na Polską oraz Węgrami. To już kolejny raz kiedy były lider Solidarności swą retoryką jawnie kontestuje naszą suwerenność apelując do obcej organizacji o interwencję na naszym terenie.

Wałęsa poucza Polskę i Węgry

Były prezydent RP Lech Wałęsa postanowił skomentować bieżącą sytuację polityczną. Zahaczył on o wątek ustaleń budżetowych. Zaapelował także o otoczenie specjalną opieką Polski i Węgier. Co niezwykle znamienne apel został wystosowany do europarlamentarzystów.

W tekście nie brak szumnych i pompatycznych stwierdzeń. Wałęsa odwołał się nawet do szeroko rozumianego dziedzictwa Solidarności. Postanowił wytknąć Polsce podkopywanie struktur demokratycznych oraz nieprzestrzeganie praworządności. Według byłego prezydenta receptą na te ważkie zagadnienia miałaby być interwencja zagranicznych parlamentarzystów w procesy polityczne odbywające się na terenie naszego kraju.

Niestety jest to kolejny przykład osłabiania naszej pozycji na arenie międzynarodowej. Politycy” totalnej opozycji” czynią to od lat szkalując Polskę na forum Unii Europejskiej. Niedawno kolejna rezolucja Komisji Europejskiej potępiła Polskę za reformę sądownictwa. Znalazły się tam także zapisy uderzające w polskich konserwatystów. Realizująca lewicową agendę Komisja Europejska skrytykowała walkę przedstawicielstwa ruchów obywatelskich z permisywną edukacją seksualną. Potępione zostały również samorządy walczące z agresywną ideologią. Hasło” stref wolnych od LGBT” stało się kolejnym pretekstem brukselskich eurokratów, do uderzenia w naszą suwerenność.

Wałęsa w swoim tekście zaapelował do europosłów:- Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy, abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają- zwrócili się do odpowiednich organów UE, aby te zajęły się, otoczyły Polskę i Węgry, które swoimi działaniami chcą doprowadzić do destabilizacji oraz zniszczenia jedności państw europejskich, niszcząc struktury demokracji wewnątrz swoich państw poprzez likwidację trójpodziału władzy- napisał.

TVP Info

Czytaj także: Jarosław Kaczyński spóźnił się na ważną uroczystość Andrzeja Dudy

Czytaj także: Sławomir Nowak tymczasowo aresztowany!

Czytaj także: USA: Trump wykorzystuje agentów federalnych do walki z protestującymi

REKLAMA

Komentarze