K.Bosak: “Rząd wyrzekł się suwerenności energetycznej, w zamian za środki z UE” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele Konfederacji. Tematem wystąpienia był ostatni szczyt Unii Europejskiej. Konfederaci odnieśli się krytycznie do rezultatów tego spotkania. Według Krzysztofa Bosaka, strona rządowa wprowadza zamieszanie i dezinformację.

Bosak wymienił trzy najważniejsze ustalenia, które zapadły na szczycie Unii Europejskiej. Pierwszą sprawą miała być kwestia praworządności, polski rząd miał zgodzić się na utworzenie mechanizmów badających “stan praworządności” w Polsce. “Polski rząd powinien zawetować takie inicjatywy (…) sformuowania zawarte w konkluzjach są niejasne” – Zaapelował były kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. Kolejnym ustaleniem była kwota wynegocjowanych środków, oraz polityka klimatyczna. Według posła, jest to kwota porównywalna z dochodami sektora publicznego w Polsce, rozłożonymi na 7 lat. “Ta kwota to jedynie dodatek, nie zmieniający istotnie naszego położenia grant”- powiedział Bosak.

Zobacz także: Prezes NIK Marian Banaś złożył wniosek o odwołanie dyrektora generalnego

Rząd wyrzekł się suwerenności energetycznej w zamian za środki unijne

Przez siedem lat, rokrocznie mielibyśmy dostawać premię w wysokości zbliżonej do wartości 1/7 rocznych dochodów sektora publicznego. Za taką cenę, rząd miał poprzeć unijną politykę energetyczną, która ma odebrać Polsce suwerenność energetyczną. “Rząd obiecywał bronić polskiej energetyki, a właśnie co zadeklarował przyjęcie niekorzystnych reform”- powiedział K.Bosak. Ostatnim ustaleniem, które zapadło na szczycie UE, było stworzenie dodatkowych podatków, na które miały zgodzić się w większości wszystkie kraje członkowskie. Poseł stwierdził, że politycy Zjednoczonej Prawicy, nie mają konstytucyjnego mandatu do podejmowania takich decyzji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY