Miss Stroju Kąpielowego prześladowana! Za wpis na FB odebrano jej tytuł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Instagram @JasmineArcherJones

Po wpisie na Facebooku opisującego sytuację w USA z opisem “#AllLivesMatter” 23-letniej Miss Swimsuit Wielkiej Brytanii odebrano tytuł. Kontrowersyjny wg. komisji wpis został usunięty. Teraz mieszkająca w Texasie dziewczyna walczy z narastającym prześladowaniem politycznym.

W 2019 roku w konkursie na Miss Stroju Kąpielowego wygrała 23-letnia Jasmine Archer-Jones. Pochodząca z miejscowości Chester w Wielkiej Brytanii po zwycięstwie przeprowadziła się do stanu Texas w Stanach Zjednoczonych. W czasie rozbojów po śmierci czarnoskórego Georga Floyda z rąk policjanta, zamieściła na Facebooku zdaniem komitetu jurorskiego kontrowersyjny wpis.

Zobacz także: Polska azylem normalności? Kolejny przypadek ucieczki przed prawnym prześladowaniem

Odniosła się ona w nim do akcji nawołującej do uszanowania życia czarnych – “Teraz to jest śmieszne. Trzeba to zatrzymać. Każe życie ma znaczenie, a jeśli przyjrzeć się statystykom to w zeszłym roku zmarło więcej nieuzbrojonych białych ludzi niż czarnych” – dodając – “Tak, niektórzy mogą powiedzieć, że Georg Floyd był niewinny. Nie widzą na razie mocnych dowodów na to. Jest nagranie, na którym odmawia on wejścia do radiowozu, co gwarantuje funkcjonariuszom policji do użycia środków przymusu bezpośredniego” – napisała Brytyjka.

Wpis usunęła obawiając się konsekwencji politycznej poprawności i wywołanej nagonki medialnej na jej osobę. Komisja Miss Swimsuit UK postanowiła odebrać jej koronę. Należy nadmienić, że ta organizacja wzięła udział w akcji #BlackLivesMatter. Modelka Jasmine Archer-Jones nie ustosunkowała się jeszcze do decyzji brytyjskiej organizacji.

dailymail.uk/Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY