REKLAMA

Powstał komitet przeciwko konwencji stambulskiej. Będzie ustawa. Jest wsparcie Marszu Niepodległości

REKLAMA

Dziś odbyła się pierwsza konferencja komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej” Tak dla rodziny, Nie dla Gender”. Inicjatywa zrzesza wiele konserwatywnych, patriotycznych i chrześcijańskich zgrupowań. Głównym celem komitetu jest walka o wypowiedzenie uderzającej w tradycyjną rodzinę Konwencji Stambulskiej. Inicjatywę wspiera fundacja Ordo Iuris oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Warto dodać, iż projekt uzyskał poparcie kilkudziesięciu mniejszych środowisk działających na rzecz wsparcia polskich rodzin.

Powstała nowa inicjatywa obywatelska. Jest ona swoistym zrzeszeniem organizacji walczących o poszanowanie praw rodzin. Przyłączyły się do niej m.in. Fundacja Ordo Iuris czy stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Wielkie zjednoczenie przeciwko lewicowej Konwencji Stambulskiej

Dziś odbyła się historyczna konferencja! Środowiska konserwatywne, narodowe, chrześcijańskie jednoczą się pod jednym hasłem” Tak dla rodziny, Nie dla Gender”. Pełnomocnikiem inicjatywy został Marek Jurek-były marszałek Sejmu oraz twórca Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Obywatelski projekt uzyskał wsparcie stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jego liderzy zaaprobowali inicjatywę na swoich twitterowych profilach.

Pierwszy głos zabrał znany w środowiskach konserwatywnych Marek Jurek:- Od 6 lat Polska czeka na wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej. Przypominam, że Polska ratyfikowała ją szybciej od większości unijnych państw. W parlamencie istnieje bardzo duża większość ugrupowań sprzeciwiających się temu dokumentowi. Mam tu na myśli większość posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederację-stwierdził.

W dalszej części Marek Jurek nakreślił cele jakie przyświecają inicjatywie:-Pierwszym zadaniem jest oczywiście wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Jednak docelowym punktem naszych działań jest zmienienie genderowej Konwencji Stambulskiej na Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny-zadeklarował.

Marek Jurek zaznaczył, iż państwa Europy środkowej takie jak: Litwa, Łotwa czy Bułgaria nie zgodziły się na ratyfikowanie tej Konwencji, a Węgry w ogóle nie wzięły takiej możliwości pod uwagę:- Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej jest znakomitym punktem wyjścia do współpracy państw Europy środkowej, w celu przyjęcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny-podkreślił Jurek.

Na zakończenie Marek Jurek dodał, że wkrótce ruszy zbiórka 100 tysięcy podpisów pod oficjalnym zarejestrowaniem komitetu, a następnie pod przedstawieniem tej ustawy w Sejmie:- Świetnym posunięciem jest umiędzynarodowienie Konwencji Praw Rodziny i podniesienie jej ochrony do rangi praw człowieka- skonkludował.

Karolina Pawłowska ostro recenzuje Konwencję Stambulską

Jako druga głos zabrała Karolina Pawłowska- Zastępca pełnomocnika komitetu oraz dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris:- Konwencja Stambulska jest dokumentem niebezpiecznym. Istnieje wobec niego szereg wątpliwości- dodała.

Działaczka Ordo Iuris stwierdziła, że pod pretekstem walki o ważne cele, Konwencja narzuca wszystkim krajom ideologię Gender:-Rodzina chroni przed patologiami. Jej wsparcie powinno przyświecać każdemu państwu- zaopiniowała.

Karolina Pawłowska powołała się na słowa marszałka Marka Jurka. Stwierdziła, że dokument budzi duży sprzeciw na arenie międzynarodowej:- Należy powiedzieć” Stop” ideologizacji naszego prawa- podkreśliła dobitnie.

Po zakończeniu głównej konferencji do głosu doszli dziennikarze.Na pytanie jednej z Pań, gdzie można podpisać się pod inicjatywą, odpowiedź brzmiała następująco: Na stronie www. Chrońmy Rodziny.pl znajdziecie państwo wszelkie przydatne informacje-poinformowała jedna z działaczek.

Jeden z Dziennikarzy dopytywał również o wpływ Konwencji Stambulskiej na pomoc w walce z przemocą wobec kobiet:-Odsetek przemocy wobec kobiet i dzieci w ramach państw, które przyjęły ów dokument wcale nie spadł, a utrzymuje się ciągle na tym samym poziomie- poinformowała Karolina Pawłowska.

Marek Jurek dodał jeszcze, że Parlament Europejski nie zajmuje się problemami jeśli chodzi o kontekst walki z patologiami, w rodzinach:- Konwencja Stambulska służy walce z kulturowo i tradycyjnie utrwalonym wizerunkiem kobiety i mężczyzny- powiedział działacz na rzecz ochrony rodziny.

-Prosimy o zainteresowanie, o rozważenie naszych argumentów, o uczulanie społeczeństwa na argumenty. Apelujemy o przeciwdziałanie wszelkiej demagogi w kontekście opinii publicznej- zakończył.

Na swoim Twitterze działacz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski opublikował nagranie, w którym Marek Jurek rozmawia z kobietą trzymającą tabliczkę z napisem” Fiksacje Seksualne Ordo Iuris”. Niestety nie podjęła ona merytorycznej dyskusji, ale rzuciła, w stronę uznanego działacza inwektywą.

https://twitter.com/kalinowski__/status/1283729272528687104?s=20

You Tube

Czytaj także:- Nieoczekiwane miejsce zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Czytaj także: Borys Budka nie może pogodzić się z wyborczą porażką Trzaskowskiego?

Czytaj także: Leszek Balcerowicz ostro komentuje poczynania Biedronia i Kosiniaka Kamysza

REKLAMA

Komentarze