Leszek Balcerowicz ostro komentuje poczynania Biedronia i Kosiniaka Kamysza. Poseł Lewicy nie pozostał mu dłużny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Wikipedia Commons

Wybory prezydenckie już za nami, ale wciąż osoby życia publicznego snują hipotetyczne scenariusze, jak potoczyłby się one, gdyby opozycja wykazała się większym skonsolidowaniem. Ostatnimi czasy na linii obozu Platformy i Lewicy dochodzi do ciągłych spięć. Niedawno złośliwościami na Twitterze raczyli się Włodzimierz Czarzasty i Borys Budka, a teraz do głosu doszedł były szef NBP Leszek Balcerowicz. Ekonomista poddał krytycznej analizie działania Władysława Kosiniaka Kamysza oraz Roberta Biedronia. Jeden z posłów Lewicy nie pozostał obojętny na słowa byłego lidera Unii Wolności.

Leszek Balcerowicz dołączył do szerokiego grona rozpoznawalnych postaci, komentujących wyniki wyborów prezydenckich 2020.

Balcerowicz uderza w Kosiniaka Kamysza i Biedronia

Od kilku dni obóz Kolacji Obywatelskiej uskarża się na swoich senackich partnerów. Grzegorz Schetyna jak i Agnieszka Pomaska artykułują w mediach swoje niezadowolenie z postawy Roberta Biedronia oraz Władysława Kosiniaka Kamysza. Obaj kandydaci nie zaangażowali się w pomoc Rafałowi Trzaskowskiemu, w odniesieniu wyborczego sukcesu. Włodzimierz Czarzasty na swoim twitterowym profilu ostro skomentował słowa lidera PO Borysa Budki, który zarzucił przewodniczącemu SLD nieskuteczność. Były działacz PZPR zablokował nawet posła Budkę na swoim portalu społecznościowym.

Na niekorzyść Rafała Trzaskowskiego przemawia jednak fakt, iż w kampanijnym ogniu walki, nie zdążył nawet spotkać się ze swoimi konkurentami z I tury wyborów. W niedawnym wywiadzie Agnieszka Pomaska reprezentują PO potwierdziła, że włodarz Warszawy nie miał czasu na rozmowy z liderami opozycji.

Do podobnych zarzutów dołączył się prof. Leszek Balcerowicz. Na Twitterze wbił szpilę Władysławowi Kosiniakowi Kamyszowi oraz Robertowi Biedroniowi. Poseł Lewicy, a zarazem profesor nauk socjologicznych Maciej Gdula postanowił odwdzięczyć się ostrą ripostą.

To już kolejne spięcie między obozem Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Były lider PO Grzegorz Schetyna także wyraził niezadowolenie z braku skonsolidowanego działania opozycji. Włodzimierz Czarzasty na tę sugestię zareagował bardzo impulsywnie” weź zajmij się bracie sobą”- mówił lider SLD. Jedynie Szymon Hołownia udzielił Trzaskowskiemu oficjalnego poparcia przed II turą wyborów prezydenckich.

Wprost

Czytaj także: George Soros przekazuje OLBRZYMIĄ kwotą na przywrócenie” równości rasowej”

Czytaj także: Platforma Obywatelska jak kameleon?

Czytaj także: Prezes Goya Food poparł Trumpa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY