Olga Tokarczuk dementuje plotki w kontekście listu do Rafała Trzaskowskiego: “To fałszywka”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen/yt.com

Olga Tokarczuk jest polską noblistką. Ostatnio wzięła udział w spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim. Z tego tytułu przypisano jej autorstwo listu z podziękowaniami i gratulacjami podjęcia rywalizacji z obecnie urzędującym prezydentem. Autorka zdemontowała jednak w oświadczeniu krążące wokół niej plotki.

Olga Tokarczuk nie jest autorką zagadkowego listu z podziękowaniami dla Rafała Trzaskowskiego. Pisarka zdementowała dziś nieprawdziwe pogłoski.

Tokarczuk dementuje fałszywe doniesienia

Autorką podziękowań i gratulacji okazała się Ania Sarniecka pisarka i autorka tekstów muzycznych. Oto jego treść.

“Rafał, dziękuję Ci. Za to, że choć na chwilę przywróciłeś mi nadzieję. Za to, że czułam się bezpieczniej, bo byłaś w grze. Za twój szczery uśmiech i inteligencką twarz. Za to, że czytasz książki, co skutkuje sensownymi zdaniami wielokrotnie złożonymi, gdy do mnie przemawiasz.”

Autorstwo tegoż tekstu mylnie przypisano znanej polskiej pisarce Oldze Tokarczuk. Polska autorka jest pierwszą po Wisławie Szymborskiej polską noblistką. Do jej najbardziej znanych dzieł należą” Księgi Jakubowe” czy chociażby powieść” Bieguni.

Sarniecka swój wpis opublikowało pod wspólnym zdjęciem Rafała Trzaskowskiego i Olgi Tokarczuk. Dlatego właśnie mylnie posądzono ją o autorstwo tego tekstu.

Polska noblistka postanowiła nawet wystosować oficjalny apel w tej sprawie:- Chciałbym poinformować, że krążący w mediach społecznościowych list do Rafała Trzaskowskiego jest fałszywką, która nie podchodzi ode mnie. Bardzo proszę o nierozpowszechnianie go oraz, tam gdzie to możliwe, o poinformowanie udostępniających, że to fejk. Pozdrawiam państwa serdecznie.

Olga Tokarczuk jest autorką wielu świetnie poczytnych dzieł literackich m.in.” Prowadź swój pług przez kości umarłych” czy” Bieguni”. Zasłynęła ona ze swojego zamiłowania do zwierząt. W przestrzeni publicznej bazuje ona na stricte lewicowej retoryce, która uwidacznia się także w jej niektórych dziełach takich jak chociażby” Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Jest pierwszą polską noblistką od 1996 roku, kiedy to prestiżową nagrodę otrzymała poetka Wisława Szymborska. Tokarczuk aktywnie popiera parady LGBT oraz tzw. czarne marsze. W 2018 roku za powieść” Bieguni” otrzymała nagrodę Bookera.

Onet

Czytaj także: Koalicja z PIS? Bosak:” Nie ma takich rozmów”

Czytaj także: Tajemnicze spotkanie Kurskiego i Zybertowicza.

Czytaj także: Sejm zdecydował. Bon turystyczny nie obejmie emerytów!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY