Trzaskowski wreszcie przemówił. Pogratulował Andrzejowi Dudzie wyborczego sukcesu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rafał Trzaskowski podczas konferencji, w krótkim wystąpieniu odniósł się do ostatecznych wyników wyborów prezydenckich 2020. Zaznaczył, iż wdzięczny jest wszystkim, którzy przyczynili się do jego rezultatu. Nie obyło się też bez kąśliwych uwag i atakowania TVP.

Trzaskowski odniósł się do swojej porażki z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Kandydat KO optymistycznie patrzy w przyszłość.

Trzaskowski podziękował Dudzie za wyborczą walkę

Nie milkną echa po ogłoszeniu wyników z 99,99% obwodowych komisji wyborczych. Przewaga Andrzeja Dudy w porównaniu z wcześniejszymi badaniami nieco zmalała. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie Andrzejowi Dudzie przypadnie zaszczyt reprezentowania Polski przez kolejne 5 lat.

Rafał Trzaskowski po kilkunastogodzinnym milczeniu, wreszcie zabrał głos. Kandydat podziękował wszystkim obywatelom, którzy zdecydowali się mu zaufać. Podkreślił, iż mobilizacja była ogromna, a swój wynik rozpatruje w kontekście dużego kroku naprzód.

– Cieszę się, że udało się stworzyć ruch obywatelski. 10 milionów Polaków chce Polski, która jest uśmiechnięta i tolerancyjna- podkreślał kandydat.

Prezydent Warszawy złożył również gratulacje swojemu oponentowi Andrzejowi Dudzie:- Gratuluję panu prezydentowi wyniku. Zapowiadał, że ta kadencja będzie inna i to jest szansa, by uwolnić się od swojej partii , by słuchać obywateli i wetować złe ustawy- oceniał Trzaskowski.

Jednak Rafał Trzaskowski nie omieszkał wbić szpili obozowi Zjednoczonej Prawicy:- Słyszymy o zaostrzeniu kursu, słyszymy mnóstwo arogancji, słyszymy wypowiedzi mówiące, o tym że zostanie dokończony proces upolityczniania sądów, że będzie atak na samorządy, że ta władze nie chce wyciągać do nas ręki- wyliczał.

Włodarz Warszawy dodał również, iż te wybory stanowią jedynie początek długiej politycznej drogi, jaką opozycja musi przebyć:- Musimy odzyskać państwo z władzy jednej partii i na pewno to zrobimy, ale trzeba też wyciągać wnioski. To dopiero początek, będziemy walczyć dalej- apelował polityk.

Wczoraj Andrzej Duda złożył Rafałowi Trzaskowskiemu propozycję spotkania w pałacu prezydenckim, w celu uściśnięcia dłoni i pozytywnego zakończenia kampanii. Włodarz Warszawy chwilowo odrzucił tę propozycję. Ciągle nie wiadomo czy do spotkania dojdzie.

Wirtualna Polska

Czytaj także:Już od września mięso oznaczone flagami kraju pochodzenia

Czytaj także: Komentarz Bosaka pod drugiej turze wyborów

Czytaj także: Beata Szydło: Nie ukrywam, ze bardzo źle oceniam tę decyzję

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY