Schetyna: “Opozycja totalna to hasło na 2016 rok”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna skrytykował na antenie RMF FM słowa Janiny Ochojskiej. / fot. RMF FM

“Zawsze porażka nie jest przyjemna” – komentował doniesienia PKW o cząstkowych wynikach wyborów Grzegorz Schetyna – były przewodniczący Platformy Obywatelskiej na antenie RMF FM. Pytany przez Roberta Mazurka o podsumowanie kampanii przekonywał: „Warunki nie były równe. Tu trzeba wspomnieć to, co robiła telewizja publiczna, to miało wpływ na pewno na mobilizację wyborców i na wynik”.

Schetyna w poranku w RMF FM komentował ostatni akord kampanii wyborczej. Jego zdaniem brakowało debaty kandydatów, jednak zadeklarował, że rozumiał obiekcje sztabu Trzaskowskiego, co do uczciwości w obiektywności w zorganizowaniu przez TVP debaty prezydenckiej. Ostatecznie Rafał Trzaskowski nie wziął w niej udziału, ale sam Schetyna uważa, że warto tam było być. Były szef PO pogratulował także mobilizacji wyborcom Andrzeja Dudy.

Schetyna mówił również o tym, że zabrakło solidarności ze strony reszty opozycyjnych kandydatów. “Nie miałem takiego wrażenia, że jest pełne wsparcie Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata opozycji. Ta kampania była samorządowa, obywatelska, emocjonalna i to dało duży wynik Trzaskowskiego. Jednak chciałbym poparcia dla Trzaskowskiego ze strony pozostałych kandydatów. Sukces może dać tylko zintegrowana opozycja” – przekonywał.

“Opozycja totalna” – to hasło na 2015, 2016 rok. Na pierwsze lata rządów PiS. To wyczerpało swoją formułę i to zbudowało konstrukcję, która dała nam zwycięstwo w Senacie – stwierdził Schetyna, podkreślając, że sam Rafał Trzaskowski wielokrotnie zaznaczał, że nie jest kandydatem opozycji totalnej. Jak zauważył były szef PO – “potrzebny jest nowy pomysł polityczny, a Trzaskowski pokazał, że potrafi to zrobić.” 

Zobacz także: Komentarz Bosaka po drugiej turze wyborów: „Uszanowaliśmy wybór naszych sympatyków”

źródło: rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY