Posłowie Konfederacji grozili Leszkowi Żebrowskiemu. Jest odpowiedź historyka: “Cierpliwie czekałem na wyniki”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube Wykleci TV

W mediach ciągle nie milkną emocjonalne wpisy dotyczące wyników wyborów prezydenckich 2020. Leszek Żebrowski historyk i członek NSZZ Solidarność, w przedwyborczym spocie wraz z kilkoma innymi osobami stwierdził, iż wybór między Rafałem Trzaskowskim, a Andrzejem Dudą ma kontekst cywilizacyjny. Za to stwierdzenie na znanego historyka wylała się fala hejtu, także ze strony posłów Konfederacji.

Do fali negatywnych komentarzy na temat swojego wystąpienia w przedwyborczym spocie odniósł się Leszek Żebrowski.

Atak na Żebrowskiego

Leszek Żebrowski, w niedawnym spocie przedwyborczym zaznaczył, iż według niego wybór kandydata na prezydenta niesie z sobą pewien wymiar o charakterze cywilizacyjnym. Historyk nie stwierdził bezpośrednio na kogo zamierza oddać swój głos. Mimo to z różnych stron sceny politycznej posypały się na niego gromy. Pierwszymi chcącymi rzucić przysłowiowym kamieniem byli posłowie Konfederacji. Sam zainteresowany do sprawy odniósł się na swoim twitterowym profilu.

Historyk i były członek Solidarności, w dość obszernym wpisie odniósł się do narastającej wobec niego fali krytyki ze strony internautów:- Moja wypowiedź na temat drugiej tury wyborów prezydenckich, która ukazała się w mieszanym spocie( wypowiedź kilku osób) jest jednoznaczna. Całość dotyczyła różnych możliwości: bojkotu wyborów, oddania głosu nieważnego oraz dla tych, którzy koniecznie chcą wskazać jednego z kandydatów, przypomnienie, że to będzie dla nich wybór moralny, a nie polityczny. Nie namawiałem do jednej z tych opcji, nie agitowałem za kimkolwiek- stwierdził Żebrowski.

Były działacz antykomunistyczny przywołał także swoje sformułowanie, który wybrzmiało podczas spotu wyborczego, w którym wziął udział.

“Dokonywanie wyborów między tymi ludźmi, to będzie wybór moralny, między cywilizacjami, jaka ta Polska w przyszłości ma być. Czy to ma być Polska w miarę normalna, nie taka jakiej chcemy, ale w miarę normalna, czy to ma być Polska nienormalna”

Żebrowski wspomniał, iż dwóch posłów Konfederacji w bardzo nieadekwatny sposób odpowiedziało na jego spot:- Grożenie mi przez jednego z posłów Konfederacji” zapamiętam”-przyjąłem z pokorą, lecz bez wyrozumiałości. Tak samo jak odniesienie się do mnie, ale pośrednie i bez nazwiska-przez innego posła tej formacji, że rzekomo się sprzedałem za jakiś fundusz patriotyczny( co nie jest prawdą).

Twitter

Czytaj także: Duda odbył spotkanie z wyborcami

Czytaj także: Mosbacher zadowolona z wyboru Andrzeja Dudy na II kadencję

Czytaj także: Leszek Miller skomentował wynik wyborów prezydenckich

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY