Duda odbył spotkanie z wyborcami. Jego słowa zaskakują!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Cała Polska jest wciąć rozemocjonowana wynikami wyborów prezydenckich 2020. Wprawdzie nie ogłoszono jeszcze oficjalnych rezultatów, ale na podstawie protokołów z 99, 99% obwodowych komisji wyborczych śmiało można stwierdzić, iż wygrał je urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jego przewaga wyniosła niewiele ponad 2 procent. Jest to mniejsza różnica od tej, która 5 lat temu dzieliła Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego. Tymczasem prezydent nie próżnował i udał się na spotkanie ze swoimi wyborcami.

Andrzej Duda pierwszy raz po ogłoszeniu wyników rozmawiał z wyborcami. Jego słowa mogły zaskoczyć wielu Polaków.

Prezydent prosi o wybaczenie

Andrzej Duda był dziś obecny w Odrzywole na Mazowszu. Wygłosił on tam swój komentarz tyczący się wyników wyborów prezydenckich oraz przebiegu kampanii wyborczej.

“To jest ogromnie ważne, żebyśmy się bardziej szanowali, żeby powstrzymać się nieraz od niepotrzebnych słów, ugryźć się w język, żeby nie powiedzieć tego jednego słowa za dużo, bo to jest tak że słowa ranią, potrafią ranić bardzo”

Prezydent odniósł się również do postępującej z każdym rokiem brutalizacji kampanii wyborczej. Stwierdził, iż jego zdaniem kampania prezydencka była momentami zbyt ostra:- Trudno się nie zgodzić z tymi, którzy martwią się, iż jesteśmy podzieleni po połowie, ale przede wszystkim chcę podkreślić, w tym kontekście jedno. Tak to była bardzo ostra kampania, pewnie monetami za ostra. Tak jak powiedziałem wczoraj, jeśli ktoś poczuł się urażony tym co powiedziałem lub tym jak się zachowałem czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich 5 lat, proszę, żeby wybaczył mi i dał mi szansę, żeby poprawić się przez następne 5 lat- stwierdził prezydent.

Andrzej Duda apelował również o wzajemny szacunek oraz tolerancję:- Proszę i apeluję o szacunek- dodał wybrany na reelekcję prezydent.

Duda wiele razy podkreślał, iż pragnie dialogu i wspólnej, silnej Polski. To pierwsze spotkanie urzędującej głowy państwa, od czasu ostatniego dnia kampanijnego. Były poseł PIS zapowiedział, że pragnie uczynić wszystko, aby kolejna kadencja była jeszcze lepsza od poprzedniej.

Wprost

Czytaj także: Już od września mięso w sklepach oznaczone flagami kraju pochodzenia

Czytaj także: Trzaskowski wreszcie przemówił

Czytaj także: Miller skomentował wynik wyborów prezydenckich

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY