WYBORY 2020: Dziś II tura wyborów prezydenckich. Jakie godziny otwarcia lokali? Kiedy oficjalne wyniki?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś II tura wyborów prezydenckich. Polacy wybiorą dziś głowę państwa. Lokale wyborcze w całym kraju czynne będą od godziny 7.00 do godziny 21:00. W pierwszej turze wyborów po godzinie 21 mogli zagłosować tylko ci wyborcy, którzy przybyli do lokalu przed godziną zakończenia głosowania.  

Wybory 2020. Godziny otwarcia lokali wyborczych

Na statkach morskich i w lokalach za granicą głosowanie odbywa się między godziną 7:00 a 21:00 czasu miejscowego w dniu głosowania. Jeżeli głosowanie miałoby być zakończone 13 lipca, wybory zostaną przeprowadzone dzień przed ustalonym terminem (11 lipca).

Cisza wyborcza rozpoczęła się o północy z piątku na sobotę, czyli 24 godziny przed dniem głosowania. Cisza wyborcza trwa do zakończenia drugiej tury wyborów. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godzinie 21.

Kiedy poznamy oficjalne wyniki drugiej tury? 

Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 według sondażu exit poll dla TVP, TVN i Polsatu poznamy w niedzielę o godzinie 21.  

Kiedy poznamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich? PKW na piątkowej konferencji prasowej poinformowała, że wyniki wyborów zostaną ogłoszone najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem. Wersja pesymistyczna to wtorek, godzina 23. 

“Zakładając scenariusz optymistyczny oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem, może w nocy z poniedziałku na wtorek. W wersji pesymistycznej będzie to wtorek godz. 23” – poinformowali przedstawiciele PKW.

Głosujemy zaznaczając na karcie jeden znak X, w jednej kratce przy nazwisku jednego z dwóch kandydatów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY