Wybory 2020: Znamy frekwencję na godzinę 12:00

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej poinformowała o frekwencji na godzinę 12:00 oraz o dotychczasowym przebiegu wyborczym i sytuacji w lokalach. Ogólnopolska frekwencja na ten moment wynosi 24 procent, natomiast najchętniej oddawano głosy w województwie mazowieckim.

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że do godziny 12:00 zagłosowało 24,73 procent osób uprawnionych w tych wyborach prezydenckich. W drugiej turze zagłosować może około 29 milionów Polaków w kraju i zagranicą.

Zobacz także: WYBORY 2020: Dziś II tura wyborów prezydenckich. Jakie godziny otwarcia lokali? Kiedy oficjalne wyniki?

W porównaniu do pierwszej tury nastąpił wzrost o 0,7 procenta. Wówczas do godziny 12. zagłosowało 24,08 procent uprawnionych do głosowania Polaków.

Najwyższą frekwencję jak do tej pory odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie wyniosła ona 26,92 procent, a także w woj. małopolskim – 26,53 procent i podlaskim – 26,37 procent. Natomiast najmniej odnotowano w województwie opolskim – 21,6 procent oraz lubuskim – 22,71 procent.

Podczas przebywania w lokalu obowiązują przepisy reżimu sanitarnego. Każda osoba, która chce oddać głos musi pamiętać o tym, by zachować około dwumetrowe odległości pomiędzy innymi. Wyborca musi mieć także maseczkę. Zalecane są również rękawiczki i własny długopis.

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Ministerstwo Zdrowia osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności.

wp/PKW

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY