Przejechał po tęczowym przejściu dla pieszych! Policja ściga go za „gest nienawiści”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Policja z Vancouver informuje, iż prowadzi dochodzenie w sprawie „szkód majątkowych” po tym, jak ktoś „zniszczył nowe przejście dla pieszych”.

O sprawie poinformował na Twitterze Adam Gwiazda pisząc: Vancouver. Policja poluje na kierowcę, który sprofanował przenajświętszy symbol LGBT. Przejechał samochodem po namalowanym na szosie przejściu dla pieszych w kolorach tęczowej flagi.

CZYTAJ TAKŻE: Kolonko powołuje „Stany Zjednoczone Polski”. Kolejny odlot byłego dziennikarza TVN

Tęczowe przejście dla pieszych

„7 lipca 2020 r. O 16:04 pracownicy na posterunku policji usłyszeli głośny i długotrwały pisk opon na zewnątrz. Gdy oficerowie przyjrzeli się bliżej, odkryli, że ktoś właśnie zostawił ślady opon na części przejścia dla pieszych, na skrzyżowaniu 16th St i Esquimalt Ave” – czytamy na oficjalnej stronie policji.

Podejrzany pojazd opuścił obszar z dużą prędkością i nie został zlokalizowany. „To bardzo niepokoi”, mówi Kevin Goodmurphy. „Z jakiegokolwiek powodu ta osoba postanowiła pozostawić gest nienawiści na przejściu dla pieszych, co oznacza dokładnie odwrotnie”.

CZYTAJ TAKŻE: „Autonomiści” maszerują na Śląsku. Chcą oderwać się od Polski. Pomoże im w tym UE?

„Nie otrzymaliśmy nic poza wsparciem członków społeczności po instalacji przejścia dla pieszych i wiemy, że ci ludzie stanowią większość” – mówi Goodmurphy. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat pojazdu i kierowcy, proszony jest o kontakt z policją.

westvanpolice.ca

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY