Niemieckie media znów kłamią o “polskich obozach”. Jest reakcja ambasady

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wmeritum.pl

Niemiecki dziennik “Allgaeuer Zeitung” na swoich stronach internetowych napisał o “polskim obozie koncentracyjnym”. Polska Ambasada w Berlinie podjęła interwencję w tej sprawie, żądając od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia. Zwrot został usunięty.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej wczoraj wieczorem. Gazeta, omawiając historię Enegelberta M., napisała, że był on jednym z ostatnich więźniów, któremu w “polskim obozie koncentracyjnym »Auschwitz«” wytatuowano obozowy numer na ramieniu. Aktualizacja dokonana przed południem usunęła określenie “polski”.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy mordowali masowo Polaków. 77. rocznica krwawej niedzieli

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że natychmiast do redakcji “Allgaeuer Zeitung” w Kemtpen zostało wysłane pismo z żądaniem sprostowania.

“Obraźliwe dla ofiar, ich rodzin i wszystkich Polaków”

– Sformułowania takie jak “polskie obozy koncentracyjne”, czy “polskie obozy zagłady”, czy też “obozy koncentracyjne w Polsce” są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa – powiedział rzecznik.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy projekt budżetu UE. Fundusze mogą zależeć od przestrzegania tzw. praworządności

Rzecznik prasowy polskiej ambasady zapewnił, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków.

IAR

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY