Sondaże: Według TVN wygrywa Trzaskowski w Gazecie Polskiej Duda

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Według sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN 24 Rafał Trzaskowski może liczyć na poparcie 46,4 proc. Zaś Andrzej Duda 45,9 proc. Sytuacja wygląda inaczej w sondażu Indicatr dla „Gazety Polskiej” Przewagę posiada Andrzej Duda 45,9 nad Rafałem Trzaskowskim 44,7 proc.

Sondaże przedwyborcze wskazują niewielką różnicę pomiędzy kandydatami ubiegającymi się o u urząd prezydenta. W najnowszym sondażu wykonanym przez Kantar dla Faktów TVN Rafał Trzaskowski wyprzedza Andrzeja Dudę o pół punktu procentowego. Osób jeszcze niezdecydowanych na kogo chcą zagłosować jest 7,7 proc.

W poprzednim sondażu również wykonanym na zlecenie TVN poparcie Trzaskowskiego nad Dudą wynosiło 1 punkt procentowy. Wówczas 7 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie na kogo zagłosuje. Najnowszy sondaż jest zrealizowany 8-9 lipca, na ogólnopolskiej reprezentowanej próbie 1500 osób. Osoby te ukończyły 18 rok życia i mają prawo wyborcze.

Inny sondaż przygotowany przez Indicator, zlecony przez „Gazetę Polska”. Daje on Andrzejowi Dudzie przewagę 1,2 punktu procentowego. Niezdecydowanych na kogą mają zgłosować jest 6,1 proc.

źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY