Imigranci z Turcji chcieli nielegalnie przekroczyć polską granicę w Bieszczadach

Dodano   0  
  Loading

strazgraniczna.pl / strazgraniczna.pl

Nielegalni imigranci z Turcji zostali w nocy 8. lipca zatrzymani przez bieszczadzki oddział Straży Granicznej. Chcieli oni przedostać się do Polski, skąd zamierzali wyruszyć do Niemiec. Tam zaplanowali stały pobyt i podjęcie się pracy zarobkowej. Po weryfikacji zostaną oni przekazani stronie ukraińskiej.

Dwa dni temu doszło do zatrzymania trójki cudzoziemców pochodzących z Turcji. Podczas nocnego patrolu Straży Granicznej w Bieszczadach zauważono pewnego mężczyznę przekraczającą tzw. zieloną granicę. Patrol w z Stuposian zatrzymał również pozostałą dwójkę imigrantów znajdującą się w pobliżu miejscowości Bukowiec.

Zobacz także: Służby specjalne zabezpieczyły 25 kg materiałów wybuchowych

Zostali oni odnalezieni w momencie legitymowania zatrzymanego mężczyzny i za pomocą kamery termowizyjnej odnaleziono pozostałe osoby. Pochodzący z Turcji imigranci mieli odpowiednio 24, 26 i 43 lata.

Zamierzali oni udać się do Niemiec, a nasz kraj traktowali jako przystanek na drodze. Na Ukrainę dotarli legalnym sposobem przylatując do Lwowa. Po ich weryfikacji zostaną oni przekazani stronie ukraińskiej w ramach readmisji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY