Korwinowcy i Lewica poparły Trzaskowskiego. “Nie dopuścilibyśmy do podobnego zgorszenia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Młodzi Demokraci z Opola wspólnie z przedstawicielami Lewicy oraz Konfederacji wspólnie zachęcali do udziału w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenta RP. – Rafał Trzaskowski będzie przynajmniej blokował ustawy psujące państwo – mówi Kamil Wencel, wiceprezes opolskiej młodzieżówki partii Korwin.

– Muszę zaznaczyć, że oficjalnie Konfederacja w drugiej turze nie popiera żadnego z kandydatów – mówi Kamil Wencel.

– Jednak zachęcamy naszym sympatyków do dokonania świadomego wyboru. Z mojej perspektywy Rafał Trzaskowski będzie prezydentem bardziej neutralnym i apolitycznym. To realna alternatywa dla Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski będzie wetował ustawy niekorzystne dla państwa, w przeciwieństwie do “Pana Długopisa”, który podpisywał co mu tylko podsunięto pod nos – stwierdza wiceprezes opolskiej młodzieżówki partii Korwin należącej do Konfederacji.

Piotr Paszkiewicz z młodzieżówki Lewicy argumentuje, że jedną z takich psujących państwo ustaw była ta likwidująca gimnazja i przywracająca ośmioletnie podstawówki, czteroletnie licea oraz pięcioletnie technika.

– Nie mieliśmy do czynienia z reformą, a deformą edukacji. Skutkiem są uczniowie stłoczeni w salach, problemy finansowe nauczycieli oraz dodatkowe obowiązki przerzucone na samorządy – wylicza.

Dwugłos w Konfederacji

Michał Maliński z Ruchu Narodowego Opole tak skomentował tę sprawę dla naszego portalu:

-Poparcie się poza jakimkolwiek udziałem czy akceptacją ze strony opolskiego Ruchu Narodowego. Siłą rzeczy odcinamy się w całości od treści zawartych w artykule i popierania jednego z kandydatów. Oficjalne stanowisko rady liderów Konfederacji mówi o tym, że nie popieramy żadnego z kandydatów. I takie też jest zdanie władz i struktur Ruchu Narodowego w Opolu o województwie opolskim

Ruch Narodowy o całym problemie dowiedział się z mediów, już post factum. W przeciwnym razie z pewnością nie dopuścilibyśmy do podobnego zgorszenia – mówi dalej.

Liderzy Konfederacji nie odcięli się jeszcze od tej skandalicznej sytuacji.

CZYTAJ TAKŻE: Trzaskowski ma problem! Bąkiewicz składa zawiadomienie do prokuratury

NTO.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY