REKLAMA

Obchody 77. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Lublinie [PROGRAM]

REKLAMA

W najbliższą sobotę odbędą się obchody 77. rocznicy Rzezi Wołyńskiej organizowanej przez prawicowe stowarzyszenia oraz partie polityczne. Swój udział w uroczystości zadeklarowali wykładowcy z KUL, bp. Marian Buczek, czy też poseł Robert Winnicki. Na wieczór zaplanowano Mszę Świętą w intencji pomordowanych Polaków.

W Lublinie 11.lipca odbędą się uroczyste obchody związane z 77. rocznicą Rzezi Wołyńskiej przeprowadzonej przez ukraińskich żołnierzy UON-UPA kierowanych przez Stepana Banderę. Organizatorem uroczystości jest Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego, lubuskie koło Konfederacji w tym lokalne struktury partii Wolność oraz Ruchu Narodowego, stowarzyszenie Koliber jak i również Młodzież Wszechpolska.

Zobacz także: Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje do wiernych o udział w wyborach

Na ten dzień przewidziano wykłady z historii poprowadzone przez: bp Mariana Buczka – z Charkowa, prof. Włodzimierza Osadczego, prof. Jana Kłosa – oboje z KUL, dr Macieja Stępienia – z Towarzystwa Naukowego KUL oraz posła Konfederacji Roberta Winnickiego. Panel dyskusyjny rozpocznie się od 13. w sali PZMot przy ul. Prusa 6.

W najbliższą sobotę odbędą się w Lublinie społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej.➡️Link do wydarzenia FB: tiny.pl/7dfn6Serdecznie zapraszamy!

Opublikowany przez Roberta Winnickiego Środa, 8 lipca 2020

Natomiast na godzinę 16:30 zaplanowano złożenie okolicznościowego wieńca pod pomnikiem Ofiar Wołynia wraz z przeprowadzoną przez biskupa Mariana Buczka modlitwą w intencji pomordowanych. A o godzinie 18 w kościele garnizonowym na Al. Racławickich 20.

Facebook/Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze