Fałszywe karty do głosowania? Wiceminister wyjaśnia: “To są fejki!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Jeden z Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii pochwalił się w mediach społecznościowych fotografią swojej karty do głosowania. Widniało na niej tylko nazwisko Prezydenta Andrzeja Dudy, skopiowane dwukrotnie. Wiceminister spraw zagranicznych wyjaśnił, że to zdjęcie jest sfabrykowane i niezgodne z prawdą.

W sieci zawrzało po publikacji z jednego z użytkowników Twittera fotografii, na której znajdowała się karta do głosowania, a na niej dwukrotnie wpisane nazwisko Prezydenta Andrzeja Dudy, zamiast drugiego z kandydatów, czyli Rafała Trzaskowskiego. Zdjęcie wykonał Polak mieszkający na terenie Wielkiej Brytanii, który drogą pocztową wcześniej otrzymał przygotowaną kartę do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zobacz także: Zmienne opinie Ministra Zdrowia: „Lokal wyborczy bezpieczniejszy od marketu”

Do kontrowersyjnej sprawy odniósł się Wiceminister Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński, który w swoim komentarzu na Twitterze podkreślił, że jest to zwyczajny fejk – “Chętnie wyjaśnię: to fotomontaż. Cieszę się, że mogłem pomóc. I uprzejmie proszę o powstrzymanie się od powielania #fakenews nt. wyborów” – napisał.

II tura tegorocznych wyborów prezydenckich odbędzie się już w tą niedzielę tj. 12. lipca. Wystąpi w niej dwóch kandydatów: Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Warto podkreślić, że obaj kandydaci nie skonfrontowali się w bezpośredniej debacie przez drugą turą, co jest niezwykłym przypadkiem od czasów tzw. obalenia ustroju komunistycznego.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY