Sprawy ułaskawienia skazanego ciąg dalszy. Rodzina mężczyzny pozywa Fakt

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie widać końca sprawy kontrowersyjnej decyzji Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia skazanego za czyny pedofilskie mężczyzny. Tym razem rodzina poszkodowanego postanowiła zareagować na okładkę tygodnika” Fakt”. Rodzinny adwokat żąda miliona złotych zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy.

Kontrowersyjna okładka tygodnika” Fakt” wywoła w mediach burzę komentarzy. Rodzina oskarżonego postanowiła pozwać gazetę.

Jest pozew przeciwko tygodnikowi “Fakt”

Krzysztof Wąsowski, który reprezentuje rodzinę ułaskawionego zamierza wytoczyć pozew Ringier Axel Springer z żądaniem zapłaty miliona złotych , w ramach zadośćuczynienia dla klientki.

Adwokat rodziny postanowił, w załączeniu wysłać listę kobiet twierdzących, iż są wdzięczne prezydentowi Dudzie za daną im szanse. To one postanowiły złożyć wniosek o ułaskawienie dla skazanego za czyny pedofilskie mężczyzny.

W dokumencie nie brakuje dobitnych stwierdzeń i wyostrzonych sformułowań.

” Publikacja dziennika” Fakt” spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nikt nas przed nią o nic nie pytał, nie uprzedził, nikt nie próbował poznać naszego zdania. W brutalny sposób nasza cała rodzina została napiętnowana.”

Manipulacja “Faktu” środowisko medialne oburzone

Tygodnik “Fakt” rzucił na całą sprawę nowe spojrzenie. Według informacji popularnej gazety mężczyzna upijał się, brał udział w licznych awanturach, a nawet molestował dziewczynę, która nie miała jeszcze 15 lat.

Jednak okładka tygodnika, jaka ukazała się w piątkowym wydaniu przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku. Widniało na niej zdjęcie Andrzeja Dudy, a na jego tle napis” Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w jej krocze”. Oczywiście hasło odnosiło się do decyzji Andrzeja Dudy o ułaskawieniu skazanego za czyny pedofilskie mężczyzny.

Od manipulacji” Faktu” odcinają się nawet niezwiązani z szeroko rozumianym obozem władzy dziennikarze. W porannej rozmowie na antenie RMF FM krytyczny stosunek do sytuacji wyraził redaktor Robert Mazurek.

Sprawa została nagłośniona przez” Rzeczpospolitą”, a dotyczy sprawy ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę skazanego prawomocnym wyrokiem mężczyzny. We wtorek rodzinny adwokat zamierza wytoczyć proces znanemu tygodnikowi. Dyskusja nad decyzją Andrzeja Dudy trwa w najlepsze, a końca zdecydowanie nie widać.

Wirtualna Polska

Czytaj także:” Mimo wszystko Duda”-deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka

Czytaj także: ” Powinna się Pani wstydzić”. Spięcie na linii PIS- Mosbacher

Czytaj także: Terlecki” Kaczyński niekwestionowanym liderem PIS”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY