SKANDAL! Dziennikarz, zadający pytania na “Arenie Prezydenckiej” Rafała Trzaskowskiego jest warszawskim urzędnikiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

To była prawdziwa ustawka! Na Arenie Prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego redakcję “Najwyższego Czasu” reprezentował rzekomo Grzegorz Jakubowski. Jak się okazało, jest to dziennikarz, związany z Janem Pińskim oraz… warszawski urzędnik.

Oficjalnie, Jakubowski pracuje obecnie w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich. Nieoficjalnie zaś nadal jest dziennikarzem. Pisuje do Gazety Finansowej pod pseudonimem Wiktor Kowalski. Jakubowski atakował poprzez media wydawców, dziennikarzy, polityków, urzędników i każdego, kto tylko wszedł w drogę jego mocodawcom. Nie wiadomo, w jaki sposób Jakubowski został zatrudniony w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz. Wiadomo natomiast, że jego protektorem jest Jan Piński. Piński w prywatnej rozmowie stwierdził, że Jakubowski jest “upychany na ratuszu”.

Nadworny “dziennikarz” Trzaskowskiego?

Jako dziennikarz, Grzegorz Jakubowski interesował się przede wszystkim tematyką służb specjalnych. Jego artykuły balansowały nie tylko na granicy wielkiego biznesu i służb, ale także dobrego smaku i taniej sensacji. Podobno Jakubowski marzył również o karierze funkcjonariusza służb specjalnych. Marzenia ambitnego redaktora miał nieudolnie spełniać jego mentor. Jan Piński miał podsyłać Jakubowskiemu rzekomych funkcjonariuszy służb wywiadowczych, którzy tak naprawdę nigdy nie pełnili w wywiadzie żadnych funkcji. Padały nawet twierdzenia o przygotowaniu dla Jakubowskiego legitymacji agenta wywiadu.

ZOBACZ TEŻ: PiS zdecydowanie przed KO. Nowy sondaż IBRIS dla Onetu.

Grzegorz Jakubowski jest autorem nagrania, na którym zapisano jego rozmowę z rzecznikiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Temistoklesem Brodowskim. Nagranie trafiło do Internetu. Miało uderzyć w CBA i samego Brodowskiego. Medialny wychowanek Jana Pińskiego miał też napisać książkę o obecnym koordynatorze służb specjalnych, Mariuszu Kamińskim. Publikacja nie wyszła jednak poza fazę planów.

Źródło: ZycieStolicy.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY