Terlecki: “Kaczyński niekwestionowanym liderem PiS”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki.

/ fot. Wikimedia Commons

W wywiadzie udzielonym dla Radia Wnet, poseł Ryszard Terlecki zapowiedział, że po wyborach prezydenckich odbędzie się zjazd struktur partyjnych Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, który pozostanie prezesem ugrupowania.

Polityk PiS Ryszard Terlecki poinformował o zbliżających się wyborach w strukturach partii w tym o wyborach prezesa – “Prezes lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi powiedzmy, spędza chwilę odpoczynku, że już jest zmęczony i pójdzie na emeryturę. To są oczywiście żarty i wszyscy je kwitujemy śmiechem” – opowiadał poseł.

Zobacz także: Morawiecki chce powołać fundusz patriotyczny. „Nie chcemy powrotu polityki orła z czekolady”

Z jego słów wynika, iż prezes Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem obozu rządzącego oraz nie ma wewnętrznej konkurencji na fotel prezesa PiS – “Powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim, że wystartuje w wyborach partyjnych, jest trochę nadużyciem, bo on nie tyle wystartuje, co zostanie po prostu wybrany” – mówił, przewidując, że zjazd partyjny odbędzie się w październiku.

W rozmowie dla Radia Wnet powiedział także, że Rafał Trzaskowski ubiegający się o stanowisko Prezydenta RP jest zwykłą marionetką Donalda Tuska i Borysa Budki. Skomentował również okładkę “Gazety Wyborczej”, która bezpośrednio wspiera kandydaturę prezydenta Warszawy oraz praktyk stosowanych przez brukowiec “Fakt”.

“Nie po raz pierwszy zagraniczni właściciele mediów próbują ingerować w przebieg kampanii wyborczej. To jest oczywiście irytujące i skandaliczne, no ale jakoś tak się przyjęło w Europie, że niektórzy uważają, że mogą sobie na to pozwolić i pozwalają sobie, czasem w sposób dość obrzydliwy, jak to miało miejsce z Faktem” – ocenił Terlecki.

wp/radio wnet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY