REKLAMA

Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji. Chce zakazać adopcji przez pary jednopłciowe

REKLAMA

Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji. Chce on wykluczyć konstytucyjnie możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jeszcze w poniedziałek głowa polskiego państwa przekaże nowelizację do Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj zapowiadana już wcześniej nowelizację konstytucji wykluczającej możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe – „Bardzo się cieszę, że mogę zrealizować moją obietnicę, którą złożyłem w ostatnią sobotę w Szczawnie-Zdroju, ale przede wszystkim ogromnie się cieszę z tego, że realizuję nadal to, co założyłem od samego początku mojej prezydentury, a co było moim celem także jeszcze zanim zostałem prezydentem RP” – powiedział po podpisaniu dokumentu.

Zobacz także: USA: Trwają zamieszki. Runął kolejny pomnik [WIDEO]

W zamierzeniu takie prawo ma chronić strukturę społeczną oraz instytucję małżeństwa pomiędzy kobietą i mężczyzną. Przede wszystkim ma ochronić ono polskie dzieci przed ideologią LGBT.

Projekt ustawy o zmianie konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub prezydent. Pierwsze czytanie może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy. Jeśli zmiana dotyczy rozdziałów I, II (Wolności, Prawa i obowiązki człowieka i obywatela, w którym znajdują się zapisy dotyczące dzieci) oraz XII (Zmiana konstytucji) uchwalenie przez Sejm ustawy zmieniającej może odbyć się nie wcześniej niż sześćdziesiątego dnia po pierwszym czytaniu projektu.

Zmiana konstytucji następuje w drodze ustawy uchwalonej w jednakowym brzmieniu przez Sejm i następnie w terminie nie dłuższym niż 60 dni przez Senat. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

tvp.info

REKLAMA

Komentarze