Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji. Chce zakazać adopcji przez pary jednopłciowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent RP Andrzej Duda.

Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji. Chce on wykluczyć konstytucyjnie możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jeszcze w poniedziałek głowa polskiego państwa przekaże nowelizację do Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj zapowiadana już wcześniej nowelizację konstytucji wykluczającej możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe – “Bardzo się cieszę, że mogę zrealizować moją obietnicę, którą złożyłem w ostatnią sobotę w Szczawnie-Zdroju, ale przede wszystkim ogromnie się cieszę z tego, że realizuję nadal to, co założyłem od samego początku mojej prezydentury, a co było moim celem także jeszcze zanim zostałem prezydentem RP” – powiedział po podpisaniu dokumentu.

Zobacz także: USA: Trwają zamieszki. Runął kolejny pomnik [WIDEO]

W zamierzeniu takie prawo ma chronić strukturę społeczną oraz instytucję małżeństwa pomiędzy kobietą i mężczyzną. Przede wszystkim ma ochronić ono polskie dzieci przed ideologią LGBT.

Projekt ustawy o zmianie konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub prezydent. Pierwsze czytanie może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy. Jeśli zmiana dotyczy rozdziałów I, II (Wolności, Prawa i obowiązki człowieka i obywatela, w którym znajdują się zapisy dotyczące dzieci) oraz XII (Zmiana konstytucji) uchwalenie przez Sejm ustawy zmieniającej może odbyć się nie wcześniej niż sześćdziesiątego dnia po pierwszym czytaniu projektu.

Zmiana konstytucji następuje w drodze ustawy uchwalonej w jednakowym brzmieniu przez Sejm i następnie w terminie nie dłuższym niż 60 dni przez Senat. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY