Winnicki: “To co reprezentuje sobą Konfederacja, jest w centrum debaty publicznej” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem telewizji wRealu24 był poseł Robert Winnicki. Poseł odniósł się do nastrojów w środowisku ideowej prawicy. Według członka Konfederacji, sukces Krzysztofa Bosaka, przyczynił się do stworzenia nowej, rozpoznawalnej ikony na scenie politycznej.

“Do tej pory, najbardziej znaną postacią w Konfederacji, był Janusz Korwin-Mikke. Cieszy mnie fakt, że Krzysztof Bosak stał się równie rozpoznawalną postacią” – stwierdził Winnicki. Według posła, Bosak wprowadził nową jakość do polskiej polityki. Zaprezentował opinii publicznej, spokojny i merytoryczny przekaz, jaki niesie Konfederacja. Dzięki temu, rząd oraz opozycja, zmuszeni zostali zmienić stosunek do idei narodowych oraz wolnorynkowych: “W tym momencie, to co reprezentuje sobą Konfederacja, jest w centrum debaty publicznej” – powiedział Winnicki.

Zobacz także: Ankietowani Polacy niemal jednomyślni” Tak” dla debaty,” Nie” dla starcia w TVP

Poseł zaznaczył, że mimo prób rozgrywania Konfederacji przez PiS oraz KO, twardo stoją przy swoim pierwotnym założeniu. Założeniem jest brak poparcia w drugiej turze, żadnej ze stron. Całość wideo, znajduje się poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY