Roman Giertych: “Kto zdobędzie poparcie wyborców Konfederacji, ten wygra wybory”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Roman Giertych udzielił wywiadu dla Rzeczpospolitej. Były wicepremier przyznał się, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich, poparł Szymona Hołownie. Z kolei w drugiej turze, zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

Adwokat pojawił się na wieczorze wyborczym Szymona Hołowni. To jego poparł w pierwszej części wyborów prezydenckich. W drugiej turze wyborów, odda głos na Rafała Trzaskowskiego. Wyjawił również, że ma nadzieję, że wyborcy Hołowni i Bosaka zagłosują na kandydata Koalicji Obywatelskiej. “Jeśli Trzaskowski zrezygnuje ze swoich postulatów obyczajowych, to jestem przekonany, że spora część Konfederacji zagłosuje na niego” – powiedział.

Zobacz także: Winnicki stanowczo o braku poparcia dla Dudy i Trzaskowskiego: „Bąkiewicz nie powinien wypowiadać się w imieniu Konfederacji” [WIDEO]

Jeśli chodzi o wyborców Szymona Hołowni, to mają oni swoje warunki. Sam kandydat podczas wieczoru wyborczego, zarządał od Trzaskowskiego podjęcia się takich tematów jak ekologia czy sprawa wykluczeń społecznych. “Myślę, że wszystkie postulaty Hołowni, są do zaakceptowania przez Trzaskowskiego” – przyznał Giertych. Adwokat przyznał, że walka pomiędzy Dudą i Trzaskowskim będzie bardzo wyrównana. Jako klucz do wygranej, wskazuje wyborców Konfederacji: “Kto zdobędzie poparcie wyborców Konfederacji, ten wygra wybory”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY